Dokument archiwalny

Anna PROKOP - STASZECKA

 

Klub Radnych Przyjazny Kraków

 

Anna PROKOP - STASZECKA
Mandat z listy wyborczej Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego z okręgu wyborczego Nr 3 (sześciomandatowego obejmującego Dzielnice IV Prądnik Biały, V Krowodrza). Otrzymała 1506 głosów.

 

Pracuje w Komisjach RMK:

- Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych

- Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej

- Ekologii i Ochrony Powietrza - Przewodnicząca Komisji

 

Urodziłam się w czerwcu 1951 roku w miejscowości Chobędza. Z Krakowem związałam się od pierwszego roku studiów. Czuję się stuprocentową Krakowianką, co nie oznacza, że zapomniałam o swoich korzeniach.

 

Jestem lekarzem z ponad 30 letnim stażem. Mam 3 specjalizacje: z mikobiologii i serologii, chorób wewnętrznych (I i II stopnia) oraz z chorób płuc II stopnia.

 

Od 1980 r. pracowałam w Klinice Pulmonologii CM UJ.

 

W 1998 obroniłam doktorat z zakresu nauk medycznych pod kierunkiem prof. Andrzeja Szczeklika, który był dla mnie Mentorem.

 

Od 9 lutego 2010 jestem Dyrektorem Naczelnym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Od kwietnia 2009 roku należę do PSL. Do partii zostałam wprowadzona przez Ś.P posła Wiesława Wodę, którego śmierć 10 kwietnia 2010 roku uświadomiła mi wartość służby publicznej.

 

Od 2010 r. pełnię funkcję Radnej Miasta Krakowa w klubie Przyjazny Kraków.

 

Moim największym sukcesem jest wybór zawodu, który jest zarazem moją pasją. Cieszę się, gdy moi byli studenci dobrze wspominają po latach zajęcia przeze mnie prowadzone. Nadal bardzo cenię sobie możliwość pracy z młodymi ludźmi, mam nadzieję, że ze wzajemnością – w ciągu 10 lat w prowadzonym przeze mnie oddziale odbyło staż około 300 lekarzy. Uważam, że dzielenie się z drugim człowiekiem wiedzą i miłością jest przywilejem, a nie obowiązkiem.

 

Prywatnie jestem mężatką, mąż Wiesław jest przedsiębiorcą. Dwie dorosłe córki twierdzą, że jestem tak zajęta, że muszą sprawdzać w moim kalendarzu czy mam czas na spotkanie z nimi, jednak dla mojej wnuczki Natalki zawsze znajdę czas.

 

W wolnych chwilach lubię słuchać muzyki operowej. Jestem kobietą szczęśliwą i spełnioną. Nie narzekam, gdyż uważam, że to sprzyja szybkiemu starzeniu.

 

Moim autorytetem jest Jan Paweł II. Moje motto życiowe to „Jutro też będzie dzień”.

 

 

 

 

Dyżury

 

Oświadczenia majątkowe

 

Interpelacje radnych

 

 


Pracowała w komisjach:

 

- Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa