Na podstawie art. 24 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym w sprawach dotyczących gminy Radni mogą kierować interpelacje i zapytania do Prezydenta Miasta Krakowa.
Interpelacja dotyczy spraw o istotnym znaczeniu dla gminy, zapytanie natomiast składa się w sprawach aktualnych problemów gminy, a także w celu uzyskania informacji o konkretnym stanie faktycznym. Zarówno interpelacje, jak i zapytania powinny zawierać krótkie przedstawienie stanu faktycznego będącego ich przedmiotem oraz wynikające z nich pytania.
Interpelacje i zapytania składane są na piśmie do Przewodniczącego Rady, który przekazuje je niezwłocznie Prezydentowi. Nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji lub zapytania Prezydent, lub osoba przez niego wyznaczona, jest zobowiązana udzielić odpowiedzi na piśmie.
Poniżej publikowana jest treść interpelacji i zapytań oraz udzielonych odpowiedzi. W sytuacji gdy w treści interpelacji, zapytań lub odpowiedzi występują informacje wymagające dokonania wyłączeń jawności dokonuje się ich wyłączenia podając podstawę prawną, zakres wyłączenia, osobę, która dokonała wyłączenia, a jeżeli dotyczy, nazwę podmiotu, na którego rzecz dokonano wyłączenia jawności.
Imię i nazwisko Radnego | Interpelacja/zapytanie w sprawie | Data otrzymania przez Prezydenta Miasta Krakowa | Treść interpelacji | Odpowiedź na interpelację |
---|---|---|---|---|
Jakub Kosek | modernizacji al. 29 Listopada | 2019-02-05 | ||
Jakub Kosek | stanu ul. Pękowickiej | 2019-02-05 | ||
Jakub Kosek | budowy tramwaju na Górkę Narodową | 2019-01-08 | PDF | |
Jakub Kosek | Budowy tramwaju na Azory | 2019-01-08 | ||
Jakub Kosek | Budowy tramwaju na Bronowice Wielkie | 2019-01-08 | ||
Jakub Kosek | zastosowania wyniesionych przejśc dla pieszych na ul. Władysława Łokietka | 2019-01-08 |