BIP MJO - Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

MLZPiT „Krakowiak” jest zespołem folklorystycznym jednym z największych tego rodzaju w Polsce. Powstał on w 1985 roku z inicjatywy pierwszego dyrektora i choreografa Piotra Wujdy. Od 2005 roku dyrektorem placówki jest Pani Aldona Skoczek.

Piękno polskiego folkloru w odsłonie naszego Zespołu mogła wielokrotnie podziwiać publiczność m.in. Finlandii, Węgier, Słowacji, Czech, Jugosławii, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Turcji, Ukrainy, Gruzji, Cypru, Macedonii, Puerto Rico, Kanady, Włoch, Wielkiej Brytanii, RPA, Brazylii, Malezji, Singapuru, Meksyku, Australii i Tasmanii, a także Chin.

W ramach naszej działalności bierzemy udział w licznych konkursach, przeglądach, turniejach i festiwalach. Zapraszani jesteśmy również na szereg wydarzeń kulturalnych.

Występy MLZPiT „Krakowiak” prezentowane są zawsze na najwyższym poziomie. Odznaczają się bogatą oprawą choreograficzną, muzyczną i plastyczną.

Każdy bowiem kontakt z publicznością jest ważnym wydarzeniem, do którego członkowie przygotowują się ze szczególną pieczołowitością.

Potwierdzeniem tego jest imponująca liczba nagród i wyróżnień, jakie dotychczas Zespół zgromadził a także fakt, że jest on nieustannie zapraszany na liczne występy.