BIP MJO - Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

Imprezy wojewódzkie:

  • Małopolski Przegląd Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych (styczeń)
  • Małopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych „SMOK” (czerwiec)


MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNY „SMOK”

   Wydarzenie, na które zapraszamy wszystkie amatorskie dziecięce i młodzieżowe regionalne zespoły folklorystyczne z Małopolski a także okolic. W trakcie wydarzenia można poczuć klimat małopolskiej kultury ludowej w całej okazałości. A to za sprawą śpiewu, wartkiej muzyki, tańca jak również barwnych strojów. Wszystko zaś okraszone przyjazną atmosferą i niepowtarzalnym klimatem wypływającym z samego źródła naszej kultury, czyli z folkloru właśnie.

Regulamin

 

MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD WIDOWISK JASEŁKOWYCH I KOLĘDNICZYCH

   Do tej pory przez siedemnaście lat, z dużym powodzeniem, organizowaliśmy Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek. Postanowiliśmy jednak nieco zmienić i poszerzyć formułę naszych zimowych spotkań. Na przegląd zapraszamy wszystkich, którzy za pośrednictwem widowiska zechcą zaprezentować dawne zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe.

   Proponując udział w Małopolskim Przeglądzie Widowisk Jasełkowych i Kolędniczych, pragniemy przyczynić się do kultywowania tych, jakże pięknych i bogatych, tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Chcemy jednocześnie stworzyć przestrzeń, w której pasjonaci a także miłośnicy ww. form wyrazu artystycznego będą mogli się spotkać i podzielić swoim doświadczeniami.

Regulamin

 

 

Osoba odpowiedzialna:
ALDONA SKOCZEK
Osoba publikująca:
GRZEGORZ WÓJCIK
Data wytworzenia:
2015-07-14
Data publikacji:
2015-08-04
Data aktualizacji:
2020-04-24