INICJATYWY
RADY DS. RÓWNEGO TRAKTOWANIA

 

 

Podwójnie wykluczeni/one. Poradnik na czas pandemii

 

W czasach pandemii COVID - 19, każdy z nas przeżywa trudny czas. Poczucie strachu, zagrożenia, stres związany ze zdrowiem, pracą i finansami towarzyszą nam każdego dnia.

 

Wielu osobom uczucie osamotnienia, wykluczenia i izolacji nie jest obce, bo jako przedstawiciele mniejszości narażonych na wykluczenie doświadczali/ły tego niestety także przed koronawirusem. Z tego względu, ostatni czas może być tym bardziej trudny, kiedy często utracone zostało bezpośrednie wsparcie społeczności, przyjaciół i przyjaciółek oraz środowisk. Rada ds. Równego Traktowania działa na rzecz miasta otwartego, wolnego od dyskryminacji i nietolerancji, miasta, gdzie każdy czuje się u siebie.

 

Dlatego, chcąc zadbać o to, by nikt nie czuł, że pozostał bez wsparcia w tym ciężkim okresie, Rada przygotowała specjalny poradnik na czas pandemii, o pomocy dedykowanej dla grup narażonych na wykluczenie, dla osób z niepełnosprawnością, dla osób doświadczających przemocy, dla osób LGBT + oraz dla obcokrajowców i obcokrajowczyń, gdzie zebrane zostały wszystkie kluczowe informacje, porady, numery telefonów i publikacje, które mogą się przydać w pandemicznej rzeczywistości.


Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem w wersjach językowych: POLSKIEJ , ANGIELSKIEJ, UKRAIŃSKIEJ oraz ROSYJSKIEJ, a także w wersji dla osób niewidomych i słabowidzących.


POLENG

 

UKR

 

RUS

 

Poradnik w wersji dla osób niewidomych i słabowidzących.

 


 

 

  1. „Kraków wolny od nienawiści”


  2. Oświadczenie Rady ds. Równego Traktowania ws. oskarżeń szesnastu aktorek i pracownic wobec dyrektora Teatru Bagatela Henryka Jacka Schoena o molestowanie i mobbing.


  3. Tramwaj Praw Człowieka - ds. Równego Traktowania


  4. Sprzeciw Krakowskiej Rady ds. Równego Traktowania wobec planów wypowiadania Konwencji Stambulskiej


  5. Oświadczenia i apel krakowskiej Rady ds. Równego Traktowania dot. solidarności z osobami LGBT