BIP Archiwalny - A_SP140 (data archiwizacji: 2013-09-13, powód archiwizacji: ZGODNIE Z UCHWAŁĄ NR L/649/12 RADY MIASTA KRAKOWA)
Dokument archiwalny

Strona Główna Szkoły Podstawowej nr 140

im. Stanisława Wyspiańskiego

 

Szkoła Podstawowa nr 140 przy ulicy Prawocheńskiego 7 w Krakowie istnieje od 1860 roku. Od 9.01.1958 r. nosi imię Stanisława Wyspiańskiego, w tym też roku nastąpiło otwarcie budynku w którym aktualnie uczy się młodzież.

Szkoła ma bardzo dogodne położenie. Z dala od ruchliwej ulicy góruje nad osiedlem Wyciąże. Z okien rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę.

  • Prężnie działający Samorząd Szkolny uczy sztuki współrządzenia, dba o życie kulturalne i rozrywkę w szkole
  • Od pięciu lat szkoła wydaje gazetkę “Kolorowy Zawrót Głowy”. Każdy może poczynić tu pierwsze kroki dziennikarskie, napisać wiersz czy ułożyć łamigłówkę.
  • Przyszkolne przedszkole przygotowując do nauki w szkole gwarantuje jednocześnie dobrą zabawę i fachową opiekę.
  • Od wielu lat w szkolnych uroczystościach licznie biorą udział okoliczni mieszkańcy znajdując tu wspaniałą rozrywkę, a także chwile wspomnień i wzruszeń.
  • Dzieci naszej szkoły często uczestniczą w wycieczkach oraz wyjazdach na tzw. “zielone szkoły”.

 

 

 

 

 

 

 


Informacje publiczne nie opublikowane w BIP podlegają udostępnieniu w trybie na wniosek. W tym celu należy złożyć pisemny wniosek w Sekretariacie Szkoły. Informacja zostanie udostępniona w terminie 14 dni od daty złożenia wniosku.

 

 


 

Podmiot publikujący:
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 140
Osoba odpowiedzialna:
BEATA WOJTAL - SĘK
Osoba publikująca:
KAZIMIERA KOWALIK
Data wytworzenia:
2008-03-17
Data publikacji:
2008-03-17
Data aktualizacji:
2008-03-17