Dokument archiwalny
Zgłoś swojego kandydata do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2017

Znasz osobę, organizację, instytucję, firmę, bezinteresownie niosącą pomoc potrzebującym mieszkańcom Krakowa? Urząd Miasta Krakowa zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2017. Tym prestiżowym tytułem pragniemy uhonorować tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym. Kandydatów mogą zgłaszać wszyscy, którzy uznają, że ich przedstawiciel zasługuje na tak zaszczytny tytuł. Laureatów wyłoni Bractwo Filantropii, powołane przez Prezydenta Miasta Krakowa. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca.

 

– Historia dobroczynności ma w Krakowie bardzo długą tradycję – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski - Nie brak w naszym mieście ludzi wrażliwych na potrzeby innych, działających bezinteresownie, z potrzeby serca.

Corocznie za dany rok kalendarzowy dopuszcza się przyznanie maksymalnie, łącznie w obu kategoriach, pięciu tytułów Filantrop Krakowa:

  • za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom,
  • za najciekawszą formę i efektywność filantropii.

Łącznie (za lata 1999–2016) tytułem Filantropa Krakowa uhonorowane zostały 52 osoby (instytucje, firmy, organizacje).

 

Propozycje kandydatur do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2017 należy składać w Biurze MOWIS, os. Centrum C10, 31-931 Kraków.

 

UWAGA!

W związku okresem świątecznym oraz faktem, że 30 marca 2018 r. (piątek) Urząd Miasta Krakowa jest nieczynny, zgłoszenia kandydatur do tytułu „Filantrop Krakowa A.D. 2017” mogą być składane do dnia 3 kwietnia 2018 r.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu „Filantrop Krakowa” można znaleźć na stronie www.filantrop.krakow.pl oraz w BIP MK.

 

Wszelkich informacji związanych z konkursem udziela w godzinach pracy Urzędu Biuro Miejski Ośrodek Wspierania  Inicjatyw Społecznych, os. Centrum C 10, 31-931 Kraków, telefon: 12 616 78 04.

 

XVIII edycji konkursu o tytuł „Filantropa Krakowa” towarzyszy kampania informacyjno – promocyjna. Reklamy ukazują się: na tramwaju MPK, wewnątrz pojazdów (naklejki są eksponowane na tyłach foteli, w BUS TV są wyświetlane plansze), w portalach lovekrakow.pl i krknews.pl (bannery), na citylightach, w prasie i radiu.

 

Uhonorowani tytułem Filantrop Krakowa otrzymują za szlachetną działalność dobroczynną i wielkie serce Repliki berła Świętej Królowej Jadwigi, jako symbol niesienia pomocy drugiemu człowiekowi wraz z dyplomami i odznakami.

 

Zgłoszenia kandydatury do tytułu Filantrop Krakowa należy dokonać na formularzu zgłoszeniowym.
[.doc], [.pdf]

 


 

Osoba odpowiedzialna:
MATEUSZ PŁOSKONKA - DYREKTOR BIURA
Osoba publikująca:
SYLWIA DROŻDŻ
Data wytworzenia:
2018-02-28
Data publikacji:
2018-02-28
Data aktualizacji:
2018-03-29