Dokument archiwalny
Międzynarodowy konkurs dla młodzieży „Moje miasto – nasze dziedzictwo 2017”

Konkurs „Moje miasto – nasze dziedzictwo 2017” został podzielony na dwa etapy: lokalny i międzynarodowy. Organizatorem etapu lokalnego jest Urząd Miasta Krakowa, a międzynarodowego – Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa.

 

W rywalizacji mogą wziąć udział osoby w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat. Uczestnicy mają za zadanie nakręcenie maksymalnie 5-minutowego filmu na temat miasta światowego dziedzictwa, w którym mieszkają, i dostarczenie go do Urzędu Miasta Krakowa – Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta. Filmy mogą być wykonane w dowolny sposób np.: telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym czy komputerowo.

Spośród dostarczonych materiałów jury wybierze zwycięskie filmy w obu kategoriach wiekowych. Następnie materiały zostaną zamieszczone na portalu YouTube i zgłoszone do etapu międzynarodowego.

 

Zwycięzca etapu lokalnego otrzyma nagrodę rzeczową ufundowaną przez prezydenta Krakowa, natomiast w etapie międzynarodowym konkursu przewidziano dwie nagrody: 1000 dolarów amerykańskich (w kategorii wiekowej 14-17 lat) oraz 2000 dolarów amerykańskich (w kategorii wiekowej 18-21 lat). Filmy zgłoszone do etapu międzynarodowego będą promować Kraków na stronie internetowej OWHC, która jest bardzo często odwiedzana przez internautów na całym świecie. Filmy nagrodzone w konkursie międzynarodowym zostaną zaprezentowane uczestnikom światowego Kongresu w mieście Gyeongju w Korei Płd., w listopadzie tego roku, a także znajdą się na oficjalnej stronie Organizacji oraz Krakowa.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu zamieszczone są w regulaminie.

 

W razie pytań dotyczących udziału w konkursie, prosimy o kontakt z Agatą Mierzyńską z Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta UMK: Agata.Mierzynska@um.krakow.pl, tel. 12 6161 511.

 

 

 

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
ANNA FRANKIEWICZ - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
IZABELA HAUPT
Data wytworzenia:
2017-01-17
Data publikacji:
2017-01-17
Data aktualizacji:
2017-01-17