Wojciech KRZYSZTONEK

Klub radnych Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

 

Wiceprzewodniczący klubu

 

 Wojciech KRZYSZTONEK

 

Mandat z listy wyborczej Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków z okręgu wyborczego Nr 6 (obejmującego Dzielnice XIV CZYŻYNY, XV MISTRZEJOWICE, XVII WZGÓRZA KRZESŁAWICKIE ). Otrzymał 4576 głosów.

 

Pracuje w Komisjach Rady Miasta Krakowa:

- Kultury i Ochrony Zabytków

- Edukacji - Wiceprzewodniczący.

- Praworządności

- Dyscyplinarna.

- Rewizyjnej - Przewodniczący.

- Głównej.

 

 

Urodzony 27 października 1981 roku w Krakowie; ukończył politologię na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, gdzie obecnie pisze obecnie dysertację doktorską

z nauk politycznych; autor kilku publikacji naukowych m.in. na temat samorządu terytorialnego; radny Dzielnicy XIV Czyżyny w latach 2002 – 2018 (w okresie 2011 - 2014 jej przewodniczący); od 2014 roku radny miasta Krakowa; na co dzień kieruje administracją w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie; wieloletni członek komitetu organizacyjnego projektu „Nowa Huta. Dlaczego Nie?!”; jeden z założycieli Porozumienia Dzielnic Nowohuckich; twórca i koordynator Czyżyńskiej Akademii Samorządności; pomysłodawca budowy basenu przy Szkole Podstawowej nr 155 w Czyżynach; doprowadził do uratowania zabytkowego hangaru lotniczego przy ul. Stella – Sawickiego; jeden z twórców programu „Nowa Huta dziś!”; wyróżniony Złotą Odznaką Honorową za szczególne zasługi dla Polskiego Związki Emerytów, Rencistów i Inwalidów; zwycięzca Rankingu Krakowskich Samorządowców w Czyżynach w 2014 roku; wybrany Krakowianinem Roku 2014 w kategorii Polityka w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Polski; hobby: literatura i piłka nożna; w jego życiu najważniejszą rolę odgrywają kobiety - mama Ania, żona Kamila i córka Kornelka.

 

 

wojciech.krzysztonek@rmk.krakow.pl

 

Dyżury

 

Oświadczenia majątkowe

 

Interpelacje radnych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponowne wykorzystywanie informacji publicznej - odmienne zasady