Archiwum BIP MJO - Straż Miejska Miasta Krakowa
Dokument archiwalny
Trwa akcja Bezpieczna droga do szkoły

Stan przejść dla pieszych, sygnalizatorów świetlnych, barierek, łańcuchów oddzielających chodniki od jezdni oraz boisk i placów zabaw w rejonach krakowskich szkół sprawdzali przez ostatnie dwa tygodnie sierpnia strażnicy miejscy. Tak wyglądał pierwszy etap akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Jak co roku wraz z pierwszym dzwonkiem przed wybranymi krakowskimi szkołami pojawiły się również patrole straży miejskiej – to drugi etap akcji. Funkcjonariusze w pierwszych dniach września będą pełnić służbę w rejonach wybranych placówek edukacyjnych oraz towarzyszyć dzieciom i młodzieży w bezpiecznym powrocie do szkoły.

 

Strażnicy pomogą najmłodszym w przechodzeniu przez jezdnię, jak również będą reagować na przypadki nielegalnego parkowania pojazdów w pobliżu szkół. Ma to na celu wyeliminowanie sytuacji, w których auta ograniczają widoczność, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

 

W ramach dalszych działań strażnicy ds. profilaktyki we wrześniu i październiku będą prowadzić w klasach pierwszych szkół podstawowych zajęcia, na których przypomną dzieciom podstawowe zasady zachowania na drodze.


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
ADAM MŁOT
Osoba publikująca:
MARCIN WARSZAWSKI
Data wytworzenia:
2016-09-05
Data publikacji:
2016-09-05
Data aktualizacji:
2016-09-05