Archiwum BIP MJO - Straż Miejska Miasta Krakowa
Dokument archiwalny
Nowe radiowozy dla krakowskich strażników miejskich

Straż Miejska Miasta Krakowa zyskała 15 nowych pojazdów, z czego większość to ekologiczne samochody z napędem hybrydowym, a także przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. W uroczystym przekazaniu kluczy do samochodów wzięli udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Wojewoda Małopolski Józef Pilch.

 

- Nowe samochody przyczynią się do poprawy warunków funkcjonowania krakowskiej Straży Miejskiej. Dzięki nim będzie można zwiększyć liczbę patroli o charakterze operacyjnym, ale także patroli ekologicznych. Warto zwrócić uwagę, że większość z tych samochodów to pojazdy hybrydowe, co pokazuje, że konsekwentnie szanujemy i dbamy o powietrze w mieście - powiedział Jacek Majchrowski.

 

- Straż Miejską czeka ciężka praca w trakcie Światowych Dni Młodzieży, a jej funkcjonariusze będą wspierać policjantów i inne służby mundurowe w zapewnianiu bezpieczeństwa pielgrzymów i mieszkańców. Właśnie dlatego rząd przekazał dotację na zakup nowych radiowozów oraz środków łączności dla strażników miejskich – powiedział Józef Pilch, Wojewoda Małopolski.

 

Piętnaście nowych pojazdów, w tym: 10 hybrydowych, 3 przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i 2 zwykłe od dziś będą używane przez krakowskich strażników miejskich. W kosztach partycypowali: Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Krakowa i Rady Dzielnic.

 

 

 


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
ADAM MŁOT
Osoba publikująca:
MARCIN WARSZAWSKI
Data wytworzenia:
2016-07-22
Data publikacji:
2016-07-22
Data aktualizacji:
2016-07-22