Janusz Kozioł

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Kultury Fizycznej

 

Plac Wszystkich Świętych 3-4

31-004 Kraków

tel: 12 616 1984

tel. kom: 734 193 202

e-mail: janusz.koziol@um.krakow.pl                                                                           

Zadania Pełnomocnika określa ZARZĄDZENIE NR 3413/2017 PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA Z DNIA 5 GRUDNIA 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania, uprawnień i obowiązków Pełnomocnika ds. Rozwoju Kultury Fizycznej   

 

Do zadań Pałnomocnika ds. Rozwoju Kultury Fizycznej należą sprawy związane z szeroko rozumianą problematyką aktywności fizycznej mieszkańców Krakowa oraz promowaniem zdrowego i sportowego stylu życia, a w szczególności:

1. inicjowanie i koordynowanie działań zmierzających do rozwoju działalności Miasta w obszarze sportu;

2. tworzenie warunków do poprawy sytuacji w zakresie bezpieczeństwa na imprezach sportowych;

3. koordynowanie przygotowań i pozyskiwania informacji w zakresie współorganizacji przez Kraków międzynarodowych wydarzeń sportowych;

4. inicjowanie działań zmierzających do unowocześniania dotychczasowego modelu szkolenia młodzieży przez kluby sportowe, uczniowskie czy parafialne.

 

Biogram

Dziennikarz, specjalista od Public Relations. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1985-2008 związany z Gazetą Krakowską, gdzie przez ostatnie dwa lata swojej pracy w redakcji był jej redaktorem naczelnym. Jako dziennikarz obsługiwał m.in. igrzyska olimpijskie w Atlancie, Sydney i Atenach czy piłkarskie mistrzostwa świata we Francji, Korei Płd. i Japonii. Przez 11 lat był kierownikiem działu sportowego GK. W Telewizji Kraków zajmował się tematyką sportową (m.in. autor filmu "Ruletka z Iwanem"). W latach 2010-2011 był członkiem Zarządu i zastępcą redaktora naczelnego Radia Kraków. Od 2009 r. związany z krakowską Akademią Wychowania Fizycznego jako starszy wykładowca z zakresu dziennikarstwa i rzecznictwa prasowego oraz pełnomocnik rektora ds. Public Relations. W 2013 r. był wiceprezesem Wisły Kraków SA. Od lutego 2015 r. był doradcą Prezydenta ds. sportu, a w ostatnich dwóch latach również pełnomocnikiem turnieju piłkarskiego UEFA Euro U-21.