Informator krakowskiej rodziny

 

Kraków to miasto aktywnie rozwijające i otwierające się na nowych mieszkańców. Każdego roku coraz więcej osób decyduje się zamieszkać i założyć rodzinę w naszym mieście. Doceniają oni zarówno wielkie tradycje miasta jak i dynamiczność we wprowadzaniu nowych rozwiązań. Wybierają Kraków, bo uważają, że to dobre miejsce do życia – ze względu na przyjazne warunki:  zatrudnienie, edukację, dostępność dla wielu grup społecznych. Młodzi ludzie przyjeżdżają tu, by pracować,a w konsekwencji osiedlają się i zakładają rodzinę. Wraz z intensywnym rozwojem miasta zmienia się i poszerza atrakcyjna oferta dla krakowian, która obejmuje nie tylko ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe, ale również liczne udogodnienia codziennego życia.

 

Pośród codziennych obowiązków cenną wskazówką dla wszystkich członków krakowskiej społeczności lokalnej, a w szczególności dla rodziców, okazuje się być usystematyzowana wiedza i informacja, dotycząca dostępności do różnych form opieki nad dziećmi, świadczeń socjalnych czy oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Oferuje im to publikacja przygotowana przez  Urząd Miasta, pod nazwą Informator Krakowskiej Rodziny – stanowiąca wyjątkowe kompendium wiedzy przedstawiające szeroki wachlarz dostępnych w Krakowie usług i rozwiązań dla rodzin.

 

Czwarte wydanie Informatora Krakowskiej Rodziny, podobnie jak poprzednie edycje, zostało przygotowane przez Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz przy współudziale wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, jednostek oraz spółek miejskich.

 

Wydawnictwo zawiera praktyczne i ważne informacje dla osób, które mieszkają w Krakowie. W publikacji odnajdą Państwo szeroki zakres przydatnych danych dla każdego Mieszkańca - począwszy od zawierania małżeństwa, dostępnych udogodnień dla młodych rodziców, opieki i edukacji dzieci, możliwości przystąpienia do programu Karta Krakowska, oferty kulturalnej, sportowej i społecznej, dostępnych programów pomocowych czy nawet warunków segregacji odpadów i funkcjonującego w Mieście systemu komunikacji miejskiej oraz sieci ciepłowniczej.

 

Aktualna edycja Informatora została wydana w nakładzie 20 000 egzemplarzy. Jest on dostepny wybranych lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa oraz jednostek miejskich. Mamy nadzieję, iż będzie to przydatna lektura, umożliwiająca dostęp do aktualnych informacji oraz pomagająca odpowiedzieć na wiele pytań krakowskich rodzin.

 

Z informatorem w wersji elektronicznej wydanej w 2019 roku można zapoznać się: TUTAJ