Dokument archiwalny

III Nowohucki Festiwal Sportu

 

24 września (sobota) Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód wspólnie z Fundacją Sportowy Kraków oraz przy współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, po raz trzeci organizuje Nowohucki Festiwal Sportu, którego finał odbędzie się w klimatycznej lokalizacji Nowej Huty, na obiektach sportowych znajdujących się obok Zalewu Nowohuckiego, na os. Szkolnym 39. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy się ok. godz. 18.00.


Głównym wydarzeniem będzie Bieg Nowohucki wokół Zalewu na 5 km, który wystartuje o godz. 13.00. Bieg ten jest przeznaczony dla osób, które ukończyły 14 lat.

 

Hasło tegorocznego Festiwalu brzmi „Rodzinnie i na sportowo”. Serdecznie zapraszamy do integracji rodzinnej oraz wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te najmłodsze oraz całe krakowskie rodziny do wzięcia udziału w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach, tj. biegu przedszkolaka w sztafecie rodzinnej oraz w turnieju Bubble Football, w którym ojcowie i synowie będą mogli zagrać w piłkę nożną w jednej drużynie – zachęca Pełnomocnik PMK ds. Rodziny Marzena Paszkot, współorganizator wydarzenia.

 

Nowohucki Festiwal Sportu to nie tylko zmagania sportowe. Najmłodszych zapraszamy do strefy animacji i rozrywki gdzie będzie na nich czekała moc atrakcji. Wszystkie dzieci zapraszamy na Przystań Piratów gdzie m.in. będą mogły wziąć udział w konkursie łowienia ryb oraz zagrać w piracki football – mówi Marzena Paszkot.

 

Na swoje stoisko zaprasza krakowska policja, która zaprezentuje swoje możliwości sprzętowe. Wszyscy zainteresowani będą mogli także zapoznać się z futbolem amerykańskim, dyscypliną która zdobywa w Polsce coraz większą popularność.

Na zakończenie Festiwalu przygotowany został widowiskowy start balonów.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących aktywnie spędzić weekend.