Dokument archiwalny

KONFERENCJA "ZDROWE ŻYWIENIE = MĄDRE MYŚLENIE"

 

 

9 czerwca (wtorek) w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się konferencja pn. „Zdrowe żywienie = mądre myślenie – o bezpieczeństwie żywności i żywienia w szkołach w świetle nowych przepisów” zorganizowana przez Miasto Kraków oraz Bank Żywności w Krakowie. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów oraz ajentów sklepików i bufetów szkolnych.

Obrady zainauguruje o godz. 10.00 Katarzyna Cięciak Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

 

Celem konferencji jest promocja zdrowej żywności w sklepikach szkolnych, jak również kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowego odżywiania wśród uczniów. Organizatorzy chcą promować pozytywne strony i szanse jakie niesie zmiana Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Ustawa z dnia 28 listopada 2014 r.). Zaproszeni prelegenci to przedstawiciele Banku Żywności w Krakowie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krakowie, Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia oraz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie.

 

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną m.in. aspekty organizacyjne, prawne i sanitarne dotyczące funkcjonowania sklepików oraz bufetów w szkołach, ocena sposobu żywienia i zachowań żywieniowych dzieci i młodzieży oraz wpływ zdrowego żywienia dziecka na procesy uczenia. Dyrektorzy krakowskich szkół przedstawią także dobre praktyki związane z prowadzeniem sklepików i bufetów szkolnych w ich placówkach.

 

Ponadto Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot ogłosi konkurs dla krakowskich szkół podstawowych i gimnazjów na najlepszy sklepik szkolny w Krakowie, który promuje zdrową żywność.

 

Konferencja „Zdrowe żywienie = mądre myślenie” to nie tylko wystąpienia prelegentów. W trakcie spotkania uczestnicy będą degustować potraw przygotowane według zasad zdrowego żywienia przez Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie.

Konferencja odbędzie się pod patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka – Kamysza oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego.

Partnerami konferencji są: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, Tesco dla Szkół, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie.

 

Program konferencji znajduje się TUTAJ