Dokument archiwalny

KRAKOWSKI BIEG RODZIN

 

 

18 kwietnia 2015 r. zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny do udziału w Krakowskim Biegu Rodzin organizowanym przez Gminę Miejską Kraków.

 

Wszystkie rodziny, które cenią sobie wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego, zapraszamy do wzięcia udziału w Krakowskim Biegu Rodzin, który odbędzie się w ramach X Mini Cracovia Maraton organizowanego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Bieg rodzin to wspaniała okazja do międzypokoleniowej integracji, a także do dobrej zabawy, w której mogą uczestniczyć zarówno najmłodsi jak i najstarsi członkowie rodzin – dający dobry przykład młodemu pokoleniu – mówi Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

 

Krakowski Bieg Rodzin rozpocznie się o godzinie 15.00 na Błoniach Krakowskich. Mogą w nim uczestniczyć zespoły mieszane, minimum trzyosobowe (max. sześcioosobowe). W składzie każdego zespołu musi startować przynajmniej jedno dziecko (osoba, która nie ukończyła 18 roku życia) oraz jedno z rodziców lub dziadków. Wszyscy członkowie zespołów muszą być z sobą spokrewnieni i mieć co najmniej jeden taki sam element stroju startowego (koszulka, bluza, czapka) . Zgłoszenia uczestnictwa w Krakowskim Biegu Rodzin można dokonywać wyłącznie w Biurze Zawodów. Opłata startowa wynosi 25 zł od zespołu. Szczegółowe informacje oraz regulamin X Mini Cracovia Maratonu znajdują się na stronie www.zis.krakow.pl oraz www.bip.krakow.pl. Na zwycięzców biegu czekają atrakcyjne nagrody i puchary.

 

Dla najmłodszych w trakcie imprezy, będą przygotowane specjalne Biegi na dystansie 50 m.

Wszystkich zainteresowanych sportem i wspólną dobrą zabawą zapraszamy na Błonia już w godzinach przedpołudniowych. Zostanie tam utworzona strefa rodzinna, w której każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Specjalnie dla dzieci zostaną wydzielone trzy strefy animacyjne, w których będzie można wziąć udział w licznych konkursach i zabawach.

 

Krakowski Bieg Rodzin odbywa się w ramach kampanii Kraków stawia na rodzinę, którą Gmina Miejska Kraków organizuje już po raz piąty. Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, nie tylko z Krakowa do spędzenia biegowej soboty razem z nami na Błoniach – zachęca Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.