Dokument archiwalny

MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI Z KRAKOWSKĄ KARTĄ RODZINNĄ


 

Gmina Miejska Kraków wraz z firmą Targi w Krakowie Sp. z o.o. zaprasza wszystkich posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej do odwiedzenia 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w dniach 23 – 26.10.2014 r.

Dla posiadaczy KKR przygotowany został rabat w wysokości 50% na zakup biletów wstępu.


Serdecznie zapraszamy!

 

 

Na przestrzeni kilkunastu lat Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie wypracowały sobie markę najważniejszego wydarzenia w branży wydawniczo-czytelniczej w naszym kraju. Teraz odważnie aspirują do miana znaczącej imprezy w Europie i mają wszystkie atuty, by taką się stać. Już niebawem do stolicy Małopolski przyjadą najbardziej znaczące wydawnictwa, a wraz z nimi autorzy, znane osobistości świata kultury, sportu, mediów, polityki, do których z pewnością ustawią się kilometrowe kolejki – tłum czytelników spragnionych kontaktu ze swoimi ulubionymi pisarzami. Ćwierć miliona osób odwiedziło do tej pory wszystkie edycje Targów. Kryzys czytelnictwa? Na pewno nie w Krakowie!

W tym roku po raz pierwszy do nazwy Targów Książki w Krakowie dołączył przymiotnik „Międzynarodowe”. Wszystko za sprawą rekordowej liczby wystawców z zagranicy (potwierdzono udział m.in. wydawnictw z: Austrii, Australii, Białorusi, Belgii, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Szkocji, Syrii, Węgier i Wielkiej Brytanii). Międzynarodowość Targów w sposób idealny dopełnia wydarzenie, które miało miejsce jesienią 2013 r. , kiedy to uhonorowano Kraków zaszczytnym tytułem Miasta Literatury UNESCO.

Wszystkich miłośników Targów Książki w Krakowie z pewnością ucieszy fakt, że w tym roku po raz pierwszy odbędą się one w nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9, Kraków.