Zobacz też

Nagroda Forum Ekonomicznego Nowa Kultura-Nowej Europy im. Stanisława Vincenza.

 

Forum Ekonomiczne w Krynicy od kilku lat nagradza osoby oraz instytucje, które w Europie Środkowo-Wschodniej nadają ton życiu publicznemu i społecznemu.

Jedną z nagród jest Nagroda Rady Miasta Krakowa Nowa Kultura-Nowej Europy im. Stanisława Vincenza, przyznawana twórcom i promotorom kultury z Europy Środkowo-Wschodniej za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury tego regionu.

W intencji pomysłodawców Nowa Kultura Nowej Europy ma być wyróżnieniem, które dostrzeżone zostanie nie tylko przez osoby związane ze światem kultury. Jej uroczyste wręczenie podczas Forum Ekonomicznego ma sprawić, iż głosy artystów i twórców będą obecne podczas spotkań międzynarodowego grona ekspertów, a także liderów życia politycznego, społecznego, gospodarczego.

Nagroda jest jedna i niepodzielna.

Nagrodę przyznaje Kapituła Nagrody, którą tworzą: Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, przedstawiciel Prezydenta Miasta Krakowa, Prezes Instytutu Studiów Wschodnich, laureaci Nagrody oraz przedstawiciele instytucji działających w obszarze kultury, nauki i edukacji, zaproszeni przez Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

Nagrodę można przyznać tylko raz tej samej osobie, bądź instytucji.

Kandydatów do nagrody zgłaszają członkowie Kapituły Nagrody. Przewodniczącym Kapituły jest Przewodniczący Rady Miasta Krakowa lub jego przedstawiciel.

Nazwisko laureata zostaje ogłoszone podczas uroczystości wręczenia Nagrody na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Nagroda przyznawana jest w formie pieniężnej w kwocie 40.000 zł oraz statuetki.

Zobacz więcej:Historia i laureaci Nagrody