Dokument archiwalny

Projekt: Modernizacja pomieszczeń szpitalnego oddziału ratunkowego i lądowiska wraz z zakupem nowych urządzeń dla Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie

 

Program: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

 

Fundusz: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

 

Wartość projektu: 5 899 985,50 PLN

 

Wartość dofinansowania: 4 860 188,82 PLN

 

Jednostka realizująca: Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie

 

Okres realizacji: 11.2008 - 31.01.2011


Opis

 

Prace remontowo-modernizacyjne Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o powierzchni ok.1000 m2, obejmowały przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazów medycznych, wentylacji i klimatyzacji, sieci elektrycznej i teletechnicznej, wprowadzenie wydzielonego dojazdu karetek i ciągów komunikacyjnych dla pieszych oraz dostosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych.


W ramach realizacji projektu została zakupiona wysokospecjalistyczna aparatura medyczna między innymi: aparat do znieczulenia ogólnego, zestawy do monitorowania funkcji życiowych, defibrylatory, respiratory, ssaki zestawy do intubacji i wyposażenie Oddziału. Przebudowa SOR to również utworzenie jedynej w Krakowie komory dekontaminacyjnej wraz z ,,ciepłą sienią" i kurtyną termiczną.


Projekt również objął całkowitą przebudowę lądowiska dla helikopterów sanitarnych w zakresie rozbudowy jego płyty i utworzenia nowych dróg rozjazdowych wraz z przystosowaniem do lądowań nocnych.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.zeromski-szpital.pl