Dokument archiwalny

Projekt: Gospodarka odpadami na terenie Miasta Krakowa-Zbiorcze Punkty Gromadzenia Odpadów

 

Program: Norweski Mechanizm Finansowy

 

Wartość projektu: 2 103 937 EUR

 

Wartość dofinansowania:1 619 582 EUR

 

Jednostka realizujaca: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

 

Okres realizacji: 05.02.2009 - 30.04.2011

 

Opis

 

W ramach realizowanego projektu powstał pierwszy na terenie Krakowa, pilotażowy, Zbiorczy Punkt Gromadzenia Odpadów (ZPGO) - obiekt został otwarty 8 czerwca 2011r. Realizacja inwestycji służy jako wzór i przyczyni się do stworzenia podobnych punktów na terenie Krakowa.

Zbiorczy Punkt Gromadzenia Odpadów, zwany potocznie „LAMUSOWANIĄ", zlokalizowany jest przy ul. Nowohuckiej w Krakowie, czynny jest przez cały rok, z wyjątkiem świąt i dni wolnych od pracy (w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 w soboty od 7.30 d0 15.30).

Punkt przeznaczony jest do obioru odpadów od mieszkańców oraz przedsiębiorców z terenu Krakowa. Projekt funkcjonowania ZPGO przewiduje odbiór 16 frakcji odpadowych m. in. art. powtórnego użytku, odpadów wielkogabarytowych, mebli, tektury, chemii gospodarczej, szkła, sprzętu AGD, odpadów niebezpiecznych itp.

 

Regulamin przyjmowania odpadów, cennik oraz zasady funkcjonowania Lamusowni znajdują się na stronach:  http://www.zikit.krakow.pl/ oraz http://www.ekocentrum.krakow.pl/