Posiedzenia Konwentu w VIII kadencji:

 

1 posiedzenie Konwentu

22 luty 2019 r. godz. 16:00, Magistrat Pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków , Sale: Lea i Kupiecka.

 

Podczas spotkania dyskutowano m.in. o: udziale dzielnic w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa, udziale członków rad dzielnic w wizjach mieszkaniowych (przedłużenie umów najmu) oraz reprezentowaniu rad dzielnic w komórkach Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostkach organizacyjnych.

 

 

Radni zdecydowali o podziale środków finansowych na Budżet Obywatelski w dzielnicach według algorytmu statutowego. Ponadto konwent postanowił oddelegować do Rady Budżetu Obywatelskiego 18 przedstawicieli rad dzielnic. W pierwszej połowie kadencji w Radzie BO zasiądzie 9 delegatów wskazanych przez dzielnice o numerach parzystych. W drugiej połowie kadencji nastąpi wymiana i dzielnice z numerami nieparzystymi wskażą swoich 9 przedstawicieli do Rady Budżetu Obywatelskiego.

 

 

Kolejnym tematem był udział radnych w wizjach lokalowych dotyczących przedłużenia najmu lokali komunalnych. Zastanawiano się, jak rozwiązać sprawę ewentualnych delegacji dla radnych dzielnicowych z tytułu wizji lokalowych w sprawie przedłużenia najmu lokali komunalnych, w wyniku dyskusji zapadła decyzja o przeanalizowaniu tematu i przedstawieniu możliwego rozwiązania.