Stypendyści Miasta Krakowa




1994

ARCHITEKTURA: Kazimierz Butelski
FOTOGRAFIA: Maria Luiza Pyrlik
LITERATURA: Marek Pieniążek, Wojciech Szumowski
MUZYKA: Marcel Chyrzyński, Stefan Łabanowski, Barbara Pietrzak
PLASTYKA: Agnieszka Bartkowicz
RZEŹBA: Bogumił Płatek
TEATR: Katarzyna Jamróz

1995

ARCHITEKTURA: Rafał Barycz
FOTOGRAFIA: Anita Andrzejewska
LITERATURA: Miłosz Biedrzycki, Krzysztof Szczerski
MUZYKA: Tomasz Chmiel, Ewa Pyrek, Katarzyna Vernet
PLASTYKA: Agnieszka Dobosz, Joanna Kaiser, Grzegorz Sztwiertnia, Łukasz Kieferling
TEATR: Beata Fudalej

1996

FOTOGRAFIA: Andrzej Pilichowski–Ragno
FILM ANIMOWANY: Anna Bromont
LITERATURA: Mariusz Parlicki
MUZYKA: Joachim Mencel, Marzena Korzeniowska
PLASTYKA: Bogdan Klechowski, Magdalena Nałęcz, Jacek Bandura, Joanna Rajkowska
TEATR: Szymon Kuśmider, Przemysław Branny

1997

ARCHITEKTURA: Paweł Saramowicz
FOTOGRAFIA: Joanna Chrobak, Przemysław Krzakiewicz
FILM ANIMOWANY: Robert Sowa
PLASTYKA: Agnieszka Kozień, Piotr Korzeniowski, Beata Rosińska
LITERATURA: Hieronim Szczur, Jacek Wysowski 
MUZYKA: Paweł Kubica, Piotr Kwaśny, Wojciech Widłak
TEATR: Marta Bizoń, Grzegorz Jarzyna, Zbigniew Kaleta

1998

ARCHITEKTURA: Magdalena Kozień–Kowalska, Robert Musiał
FOTOGRAFIA: Dorota Bylica
FILM: Marcin Krzyształowicz, Edyta Turczanik
LITERATURA: Beata Ciećkiewicz, Katarzyna Grzesiak
MUZYKA: Adam Korzeniowski, Klaudia Szlachta
PLASTYKA: Agnieszka Daca, Dagmara Kwiatek, Mariola Wawrzusiak
SZTUKA ESTRADOWA: Barbara Stępniak – Wilk
TEATR: Magdalena Cielecka, Piotr Grabowski

1999

ARCHITEKTURA: Katarzyna Jucha, Maciej Skaza
FILM ANIMOWANY: Wojciech Sobczyk
LITERATURA: Agnieszka Lisak, Jerzy Franczak
MUZYKA: Iwona Maria Sowińska, Piotr Machnik, Ewa Trębacz
PLASTYKA: Tomasz Daniec, Paweł Dyś, Małgorzata Niespodziewana – Rados, Wojciech Pietrasz
RZEŹBA: Jan Tutaj
TEATR: Monika Jakowczuk, Andrzej Deskur

2000

ARCHITEKTURA: Mariusz Twardowski
FILM: Małgorzata Szumowska
FOTOGRAFIA: Piotr Rafał Rusnarczyk
LITERATURA: Anna Piżl, Cezary Zalewski
MUZYKA: Adrian Konarski, Marek Szlezer
PLASTYKA: Rafał Borcz, Marta Józefina Bożyk, Patryk Lutomski, Sabina Ungeheuer, Katarzyna Witek
RZEŹBA: Andrzej Siek
SZTUKA ESTRADOWA: Katarzyna Oleś
TEATR: Sonia Bohosiewicz

2001

ARCHITEKTURA: Piotr Bujas
FILM: Wioletta Sowa
FOTOGRAFIA: Anna Stankiewicz
LITERATURA: Beata Kurek, Agnieszka Sobol
MUZYKA: Maciej Jabłoński, Andrzej Zawisza
PLASTYKA: Olimpia Ajakaiye, Anita Cypryańska, Julia Jarża, Anna Kaszuba-Dębska,
Michał Misiak, Jacek Mrowczyk, Renata Paciorek, Anna Wieczorek
RZEŹBA: Piotr Twardowski
SZTUKA ESTRADOWA: Paulina Bisztyga Janusz Wojtarowicz
TEATR: Ewa Kaim, Radosław Krzyżowski

2002

FILM: Sambor Wilk
FOTOGRAFIA: Magdalena Pacana
LITERATURA: Łukasz Orbitowski, Wojciech Ostrowski
MUZYKA: Anna Ciuła, Dobrochna Krówka, Andrzej Krzyżanowski, Jakub Ostaszewski
PLASTYKA: Agnieszka Gawor, Tomasz Gągała, Agnieszka Kucharz, Cecylia Malik-Dziurdzia, Ewa Maria Morzyniec, Areta Ochwat, Katarzyna Skrobiszewska, Aleksandra Twardowska
RZEŹBA: Iwona Demko
SZTUKA ESTRADOWA: Karolina Styła
TEATR: Dominika Bednarczyk, Agata Duda-Gracz

2003

ARCHITEKTURA: Katarzyna Kozień–Baczkowska, Agnieszka Wąsowicz
FILM: Łukasz Pazera
FOTOGRAFIA: Sylwia Kowalczyk, Łukasz Trzciński
LITERATURA: Monika Mostowik, Mateusz Wabik
MUZYKA: Przemysław Fiugajski, Piotr Lato, Marian Sobula, Magdalena Szczepańska, Wojciech Ziemowit Zych
PLASTYKA: Kacper Bożek, Agnieszka Łukaszewska, Monika Niwelińska, Sebastian Wywiórski
RZEŹBA: Aleksandra Suchan, Anna Syczewska
SZTUKA ESTRADOWA: Dorota Ślęzak
TEATR: Marcin Kobierski, Sandra Klaudia Korzeniak

2004

ARCHITEKTURA: Tomasz Gęsiak
FILM: Przemysław Świda
FOTOGRAFIA: Alicja Szwinta
LITERATURA: Łukasz Mańczyk, Marcin Kania
MUZYKA: Michał Dziad, Sebastian Oroń, Beata Urbanek, Wojciech Kamionka,
Paulina Tkaczyk
PLASTYKA: Barbara Citkowska, Ewelina Małysa, Joanna Sztencel, Kinga Nowak Michał Borczuch, Koralia Maciej
RZEŹBA: Stanisław Marek Dryniak
SZTUKA ESTRADOWA: Katarzyna Zielińska
TEATR: Michał Czernecki, Grzegorz Mielczarek

2005

FILM, FILM ANIMOWANY: Magdalena Babińska, Bartek Kulas
LITERATURA: Łukasz Dębski, Piotr Sobolczyk
MUZYKA: Jacek Wiktor Ajdinović, Roch Modrzejewski, Julia Kociuban, Marcin Tomasz Strzelecki
MALARSTWO, GRAFIKA, RZEŹBA, FOTOGRAFIA: Maciej Poniedziałek, Danuta Stepan, Paweł Święcicki, Sławomir Chrystow, Małgorzata Stachurska, Paweł Orłowski, Beata Długosz, Wojciech Kubiak
TEATR I SZTUKA ESTRADOWA: Barbara Kurzaj, Małgorzata Wojciechowska

2006

ARCHITEKTURA I ARCHITEKTURA WNĘTRZ: Miłosz Sanetra, Aleksandra Tchórzewska
FILM, FILM ANIMOWANY: Marta Pajek, Szymon Jakubowski
LITERATURA: Jakub Kisielewski, Małgorzata Lebda
MUZYKA: Maciej Bosak, Jan Kalinowski, Michał Kluzowicz, Paweł Szczepański, Malwina Lipiec, Mateusz Tarnawski
MALARSTWO, GRAFIKA, RZEŹBA, FOTOGRAFIA: Bartłomiej Struzik, Mariusz Dydo, Monika Piórkowska, Jacek Zięba-Nęcek, Dominika Czarny, Julita Malinowska, Iwa Kruczkowska, Aleksandra Kubik, Jakub Pierzchała
TEATR I SZTUKA ESTRADOWA: Anna Cieślak, Katarzyna Warnke, Piotr Rogucki, Michał Łanuszka

2007

ARCHITEKTURA I ARCHITEKTURA WNĘTRZ: Bartosz Haduch
FILM: Tomasz Wolski
LITERATURA: Aneta Kielan, Daniel Lizoń
MUZYKA: Aleksander Daszkiewicz, Renata Pawlik, Katarzyna Szwed, Joanna Trafas
MALARSTWO, GRAFIKA, RZEŹBA, FOTOGRAFIA: Agata Biskup, Joanna Gorlach, Bogusława Hamryszczak, Szymon Jachna, Julia Lesiak, Agata Natalia Lis, Marta Makarczuk, Barbara Mordarska-Wójcik, Magdalena Stasik, Joanna Styrylska, Małgorzata Wojdyło
TEATR I SZTUKA ESTRADOWA: Agnieszka Grochowicz, Dominik Nowak, Piotr Sieklucki

2008

 

ARCHITEKTURA I ARCHITEKTURA WNĘTRZ: Katarzyna Leśnodorska
FILM: Katarzyna Agopsowicz, Jakub Giza
LITERATURA: Anna Kapusta, Tomasz Pułka
MUZYKA: Jolanta Kowalska, Eligiusz Skoczylas
MALARSTWO, GRAFIKA, RZEŹBA, FOTOGRAFIA: Wojciech Batko, Artur Blusiewicz, Jakub Karwowski
TEATR I SZTUKA ESTRADOWA: Adam Szarek, Jadwiga Agnieszka Wrońska (Jaga Wrońska)

 

2009

 

FILM: Maria Orlich, Łukasz Banach (pseudonim artystyczny: Norman Leto)
LITERATURA: Robert Król
MUZYKA I TANIEC: Jarosław Płonka, Beata Urbanek-Kalinowska, Paulina Wysocka
SZTUKI PLASTYCZNE: Marta Kawiorska, Barbara Zgoda, Tomasz Winiarski, Joanna Piotrowska
TEATR I SZTUKA ESTRADOWA: Wiktor Loga-Skarczewski, Marta Półtorak (pseudonim artystyczny: Honzatko)

ORGANIZACJA  I  PRODUKCJA PRZEDSIĘWZIĘĆ KULTURALNYCH I ARTYSTYCZNYCH, ZARZĄDZANIE KULTURĄ, KREOWANIE WAŻNYCH DLA KULTURY KRAKOWA WYDARZEŃ I WSPARCIE LOGISTYCZNE ARTYSTÓW:
Danuta Bień

 

2010

 

MUZYKA I TANIEC: Piotr Głuszyński, Jakub Polaczyk, Rafał Pierzyński
LITERATURA: Mateusz Pakuła
FILM: Jakub Pączek
SZTUKI PLASTYCZNE: Łukasz Surowiec, Kamila Piazza, Katarzyna Makieła, Justyna Warchala, Katarzyna Kucwaj
TEATR I SZTUKA ESTRADOWA: Justyna Elminowska (stypendium również w dziedzinie sztuki plastyczne), Tomasz Kireńczuk (stypendium również w dziedzinie organizacja
i produkcja przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych, zarządzanie kulturą, kreowanie ważnych dla kultury Krakowa wydarzeń i wsparcie logistyczne artystów)

ORGANIZACJA I PRODUKCJA PRZEDSIĘWZIĘĆ KULTURALNYCH I ARTYSTYCZNYCH, ZARZĄDZANIE KULTURĄ, KREOWANIE WAŻNYCH DLA KULTURY KRAKOWA WYDARZEŃ I WSPARCIE LOGISTYCZNE ARTYSTÓW:
Zygmunt Magiera, Karol Hordziej

 

2011

 

MUZYKA I TANIEC: Piotr Orzechowski, Piotr Różański, Maria Sławek, Anna Nowak (taniec)
TEATR I SZTUKA ESTRADOWA: Anna Stela, Łukasz Trzciński
LITERATURA: Joanna Lech
FILM: Marcin Filipowicz
SZTUKI PLASTYCZNE: Dominika Frycowska, Marcin Kowalik, Łukasz Murzyn, Ewa Wesołowska (rzeźba),Rafał Zub (architektura)

ORGANIZACJA I PRODUKCJA PRZEDSIĘWZIĘĆ KULTURALNYCH I ARTYSTYCZNYCH, ZARZĄDZANIE KULTURĄ, KREOWANIE WAŻNYCH DLA KULTURY KRAKOWA WYDARZEŃ I WSPARCIE LOGISTYCZNE ARTYSTÓW:
Paweł Olszczyński

 

 2012

MUZYKA: Katarzyna Solecka
TEATR: Ewelina Marciniak
LITERATURA: Michał Piętniewicz
FILM: Grzegorz Zariczny
SZTUKI PLASTYCZNE: Wojciech Sobczyk

ORGANIZACJA I PRODUKCJA PRZEDSIĘWZIĘĆ KULTURALNYCH I ARTYSTYCZNYCH, ZARZĄDZANIE KULTURĄ, KREAOWANIE WAŻNYCH DLA KULTURY KRAKOWA WYDARZEŃ I WSPARCIE LOGISTYCZNE ARTYSTÓW:
Delfina Piekarska

 

2013

MUZYKA: Aleksandra Lelek i Maciej Zimka (duet Duo Ardente), Michał Jakub Papara
TEATR I SZTUKA ESTRADOWA: Zuzanna Skolias-Pakuła
FILM: Ewa Grzesiak
SZTUKI PLASTYCZNE:Natalia Wiernik, Bartłomiej Chwilczyński, Dariusz Milczarek
ORGANIZACJA I PRODUKCJA PRZEDSIĘWZIĘĆ KULTURALNYCH I ARTYSTYCZNYCH, ZARZĄDZANIE KULTURĄ, KREAOWANIE WAŻNYCH DLA KULTURY KRAKOWA WYDARZEŃ I WSPARCIE LOGISTYCZNE ARTYSTÓW: Zofia Szczęsna

 

2014

MUZYKA I TANIEC: Barbara Borowicz, Julia Hałka (taniec), Franciszek Araszkiewicz, Piotr Orzechowski, Stanisław Słowiński
SZTUKI PLASTYCZNE: Marlena Biczak, Martyna Borowiecka, Anna Juszczak, Justyna Kolarz-Piotrowicz (architektura), Iwona Tamborska
LITERATURA: Joanna Bąk, Andrzej Muszyński, Szymon Słomczyński
TEATR I SZTUKA ESTRADOWA: Elżbieta Depta
ORGANIZACJA I PRODUKCJA PRZEDSIĘWZIĘĆ KULTURALNYCH I ARTYSTYCZNYCH, ZARZĄDZANIE KULTURĄ, KREOWANIE WAŻNYCH DLA KULTURY KRAKOWA WYDARZEŃ I WSPARCIE LOGISTYCZNE ARTYSTÓW: Aleksander Włodyka

 

 

2015

 

MUZYKA: Natalia Jarząbek, Piotr Peszat, Oriana Masternak

SZTUKI WIZUALNE: Paweł Słota, Agnieszka Grzegorczyk, Krzysztof Gil, Łukasz Biliński, Bartosz Czarnecki

LITERATURA: Dominika Słowik, Aleksandra Zielińska

ZARZĄDZANIE KULTURĄ ORAZ ORGANIZACJA I PRODUKCJA PRZEDSIĘWZIĘĆ KULTURALNYCH: Paulina Jawień oraz Katarzyna Korneluk (wspólna realizacja projektu „To Ja. To My”)

FILM: Szymon Uliasz

INTERMEDIA, PROJEKTY INTERDYSCYPLINARNE I Z WYKORZYSTANIEM NOWYCH TECHNOLOGII: Aleksandra Satława

OPIEKA NAD ZABYTKAMI: Dagmara Kędzior

 

 

2016

 

MUZYKA: Piotr Roemer, Mateusz Dudek, Bartosz Dworak

SZTUKI WIZUALNE: Juliusz Kosin, Michal Dziekan, Krzysztof Maniak

SZTUKI SCENICZNE: Daniel Malchar, Monika Frajczyk, Ewelina Wszołek

LITERATURA: Daria Kubisiak

ZARZĄDZANIE KULTURĄ ORAZ ORGANIZACJA I PRODUKCJA PRZEDSIĘWZIĘĆ KULTURALNYCH: Maria Surzycka

FILM: Joanna Wapniewska

INTERMEDIA, PROJEKTY INTERDYSCYPLINARNE I Z WYKORZYSTANIEM NOWYCH TECHNOLOGII: Karolina Jabłońska

OPIEKA NAD ZABYTKAMI: Maria Kisiel-Jarek