Witamy na stronie Punktu Obsługi Przedsiębiorcy
Urzędu Miasta Krakowa

 

Stronę tę nazwaliśmy Punkt Obsługi Przedsiębiorcy mając nadzieję, że pomoże ona w sprawnej obsłudze przedsiębiorców.

Aby poznać Państwa opinię na temat jakości obsługi w POP, uprzejmie prosimy o wypełnienie ANKIETY.

 

pop

Wiemy, że czas Przedsiębiorcy jest niezwykle cenny, dlatego w jednym miejscu w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy 30-552 Kraków, ul. Wielicka 28a, III piętro, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:40 do 18:00 możecie Państwo dokonać prawie wszystkich czynności ewidencyjnych związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

Zachęcamy Państwa do samodzielnego składania wniosku CEIDG-1 za pośrednictwem internetu.

 

Wszystkie sprawy staramy się załatwiać od ręki, a czas oczekiwania zależy wyłącznie od ilości osób przebywających w danym momencie w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy.  Aby jednak skrócić Państwa wizytę w Urzędzie do niezbędnego minimum zachęcamy do skorzystania z możliwości umówienia się na termin złożenia wniosku.


 UWAGA! W przypadku braku możliwości umówienia się na termin wizyty przez internet należy dodać adres http://wl.um.krakow.pl:81 do wyjątków w zakładce ZABEZPIECZENIA Java Control Panel (bez tego nie działa kalendarz do umawiania wizyt)

 

Numery telefonów wraz z informacją o godzinach i zakresie załatwianych spraw znajdują się na stronie Bezpośrednia obsługa przedsiębiorców - stanowiska.

 

Aby nie tracić czasu na wizytę w urzędzie zachęcamy do samodzielnego załatwienia spraw ewidencyjnych przez Internet przypominając, że wniosek do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej należy podpisać bezpiecznym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym - bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji.

 

UWAGA PRZEDSIĘBIORCO! Wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Rozwoju są BEZPŁATNE.


Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą, przesyłanych do Państwa pocztą po zarejestrowaniu działalności gospodarczej, należy podchodzić ze szczególną ostrożnością gdyż są to oferty komercyjne. (PATRZ PRZYKŁAD)

 

 

Z dumą pragniemy poinformować, że Punkt Obsługi Przedsiębiorcy został laureatem konkursu "Wzorcowy Urząd w Małopolsce".