Dokument archiwalny

Konferencja Edukuj zdrowo – żywienie w placówkach nauczania i wychowania


 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zaprasza na konferencję pt. „Edukuj zdrowo – żywienie w placówkach nauczania i wychowania”*. Konferencja odbywa się w ramach Kampanii „Zdrowe żywienie = mądre myślenie”. Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków.

 

Spotkanie odbędzie się we czwartek, 5 października 2017 r. w godzinach 10.00 – 14.00 w Urzędzie Miasta Krakowa (Sala Obrad, pl. Wszystkich Świętych 3-4). Od 9.30 do 10.00 będzie się odbywać rejestracja uczestników.

 

Celem konferencji jest przekazanie uczestnikom praktycznych wskazówek z zakresu edukacji konsumenckiej i żywieniowej oraz ułatwienie placówkom wdrażania działań służących kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży.

 

Na spotkaniu poruszona zostanie tematyka neofobii żywieniowej jako jednej z przyczyn występowania niechęci do jedzenia. Prelegenci dostarczą uczestnikom wiedzy na temat tego jak czytać etykiety produktów spożywczych oraz jak prawidłowo je przechowywać.

 

Prelegentami będą przedstawiciele m.in. Polskiej Federacji Producentów Żywności, Banku Żywności, Kliniki Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia UJ CM, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

 

Konferencja skierowana jest do dyrektorów szkół oraz osób odpowiedzialnych za edukację żywieniową oraz żywienie dzieci w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zgłaszanie jednej osoby z placówki.

 

Osoby chętne prosimy o przesłanie zgłoszenia na formularzu do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie w terminie do 27 września br., drogą mailową lub faxem.

E-mail: oz@wsse.krakow.pl, fax: +48 (12) 41 62 093.

 

Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników.

 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

 

W razie pytań, prosimy o kontakt pod numerem tel.: (+48 12) 25 49 429.

 

*Program konferencji może ulec niewielkim zmianom.