Na podstawie art. 24 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym w sprawach dotyczących gminy Radni mogą kierować interpelacje i zapytania do Prezydenta Miasta Krakowa.
Interpelacja dotyczy spraw o istotnym znaczeniu dla gminy, zapytanie natomiast składa się w sprawach aktualnych problemów gminy, a także w celu uzyskania informacji o konkretnym stanie faktycznym. Zarówno interpelacje, jak i zapytania powinny zawierać krótkie przedstawienie stanu faktycznego będącego ich przedmiotem oraz wynikające z nich pytania.
Interpelacje i zapytania składane są na piśmie do Przewodniczącego Rady, który przekazuje je niezwłocznie Prezydentowi. Nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji lub zapytania Prezydent, lub osoba przez niego wyznaczona, jest zobowiązana udzielić odpowiedzi na piśmie.
Poniżej publikowana jest treść interpelacji i zapytań oraz udzielonych odpowiedzi. W sytuacji gdy w treści interpelacji, zapytań lub odpowiedzi występują informacje wymagające dokonania wyłączeń jawności dokonuje się ich wyłączenia podając podstawę prawną, zakres wyłączenia, osobę, która dokonała wyłączenia, a jeżeli dotyczy, nazwę podmiotu, na którego rzecz dokonano wyłączenia jawności.
| Imię i nazwisko Radnego/Radnej | Rodzaj dokumentu* | Interpelacja/zapytanie w sprawie | Data otrzymania przez Prezydenta Miasta Krakowa | Treść interpelacji/ zapytania | Odpowiedź na interpelację/ zapytanie |
|---|---|---|---|---|---|
| Łukasz Maślona | I | Zintegrowanego Planu Inwestycyjnego w rejonie ul. Wizjonerów i ogólnych standardów ZPI | 2024-06-07 | ||
| Łukasz Gibała | I | ryzyka likwidacji ROD „Cichy Kącik” | 2024-06-07 | ||
| Piotr Moskała | I | poprawy przepustowości na odcinku rondo Mogilskie - rondo Grzegórzeckie | 2024-06-07 | ||
| Michał Drewnicki | I | konkursu EUI i zagospodarowania Wesołej | 2024-06-05 | PDF | |
| Michał Drewnicki | I | przekazania środków finansowych na organizację przez Komitet Obrony Demokracji pikniku w okolicy NCK | 2024-06-05 | ||
| Marek Sobieraj | I | postawienia wiaty przystankowej przy ul. Widłakowej | 2024-06-05 | ||
| Marek Sobieraj | I | prac budowlanych na wzgórzu św. Anny na os. Bodzów | 2024-06-05 | PDF | |
| Marek Sobieraj | I | terenu przeznaczonego na plac zabaw na os. Bodzów | 2024-06-05 | ||
| Agnieszka Pogoda-Tota | I | odczytu z systemu monitoringu placu zabaw nad Trasą Łagiewnicką | 2024-06-05 | ||
| Łukasz Gibała | I | miejsc postojowych w ścisłym centrum Krakowa | 2024-06-05 |