Dokument archiwalny
Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

W tym roku odbędzie się XII edycja projektu Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich, przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa.

 

Impreza ta ma charakter edukacyjny i rodzinny, jej celem jest przybliżenie historii naszego miasta i jego dziedzictwa kulturowego poprzez ukazanie różnorodnych zasobów muzealnych, szczególnie tych, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających. Oprócz stałych i czasowych ekspozycji, muzea przygotowują szereg dodatkowych atrakcji. Są to m.in.: wykłady, warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie wystaw muzealnych z przewodnikami. Dzień Otwartych Drzwi odbywa się zawsze w niedzielę. Muzea otwarte są dla zwiedzających w godzinach od 10.00 do 16.00 (niektóre są czynne dłużej) wstęp do muzeów jest wolny.

 

W niektórych muzeach konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. W tym roku w projekcie udział biorą 23 instytucje muzealne wraz z oddziałami.

 

I edycja Dnia Otwartych Drzwi odbyła się 16 października 2005 roku, uczestniczyło w niej 18 instytucji z frekwencją 27.374 zwiedzających, natomiast w projekcie w roku 2015 uczestniczyły 23 instytucje muzealne wraz z oddziałami, liczba zwiedzających wyniosła 31.000 zwiedzających.

 

Zobacz więcej: Dodatkowe informacje i program.


 

Osoba odpowiedzialna:
KATARZYNA OLESIAK - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
BOGUSŁAWA PRESZ
Data wytworzenia:
2016-11-16
Data publikacji:
2016-11-16
Data aktualizacji:
2016-11-16