Udostępnianie informacji publicznej na wniosek w Urzędzie Miasta Krakowa
Drogi Kliencie, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 unijnego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (tzw. RODO) informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest Prezydent Miasta Krakowa z siedzibą pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków.
Z administratorem możesz się skontaktować listownie (adres jw.) lub drogą elektroniczną – adres e-mail: wniosek@um.krakow.pl
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji wniosku o udostępnienie informacji publicznej.
Informujemy, że:
Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: adres pocztowy –jw.,
adres e-mail: iod@um.krakow.pl.
Wydział Organizacji i Nadzoru, pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków
Referat Organizacyjny i Informacji Publicznej
Film z tłumaczeniem opisu usługi na język migowy.
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej może być złożony w dowolnej formie, w tym m.in. w formie:
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej winien zawierać określenie:
Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.
Jeżeli w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek Organ ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, podmiot ten może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.
Organ, w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, powiadomi wnioskodawcę o wysokości opłaty.
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej może zostać zrealizowany w następujący sposób:
Brak.
Od wydanych w toku postępowania o udostępnienie informacji publicznej rozstrzygnięć, wnioskodawcy przysługują następujące środki zaskarżenia:
W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu administracji publicznej, który wydał decyzję. Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna.
W przypadku złożenia przez stronę oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do odwołania od decyzji, stronie nie przysługuje prawo do odwołania się ani skargi do sądu administracyjnego.
W przypadku bezczynności Organu w sytuacji złożenia wniosku o udostępnienie informacji publicznej wnioskodawcy służy skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie za pośrednictwem Organu, którego bezczynność jest przedmiotem skargi. Skargę na bezczynność można wnieść w każdym czasie po wniesieniu ponaglenia do właściwego Organu.
Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.