Udzielenie pomocy mieszkaniowej w ramach programu „Mieszkanie za remont”
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 unijnego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (tzw. RODO) informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych jest Prezydent Miasta Krakowa z siedzibą Pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków.
Z administratorem możesz się skontaktować listownie (adres jw.) lub drogą elektroniczną – adres e-mail: ml.umk@um.krakow.pl.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji zadań własnych gminy w zakresie zaspakajania potrzeb mieszkaniowych.
Twoje dane są objęte rejestrem czynności przetwarzania pod nazwą „Ewidencja wnioskodawców ubiegających się o pomoc mieszkaniową Gminy Miejskiej Kraków”.
Informujemy, że:
Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: adres pocztowy – jw., adres e-mail: iod@um.krakow.pl.
Nie.
Wydział Mieszkalnictwa, Rynek Podgórski 1, 30-533 Kraków
1) zaświadczenie o dochodzie z zakładu pracy (załącznik nr 3 do procedury) – dot. osób zatrudnionych na podstawie m.in. umowy o pracę, umowy zlecenia, o dzieło.
2) odcinki przekazów pocztowych renty/emerytury lub zaświadczenie z ZUS/ZER/KRUS – dot. osób pobierających świadczenia emerytalno-rentowe.
3) odcinki przekazów pocztowych lub wyciąg z konta bankowego lub odpis wyroku sądowego przyznającego alimenty – dot. osób otrzymujących alimenty na podstawie wyroku sądowego.
4) karta zasiłkowa o wypłaconych świadczeniach rodzinnych/świadczenia z funduszu alimentacyjnego lub odcinki przekazów pocztowych lub wyciąg z konta bankowego – dot. osób pobierających świadczenia rodzinne/świadczenia z funduszu alimentacyjnego.
5) zaświadczenie/ decyzja potwierdzająca rodzaj i wysokość zasiłku/stypendium dla uczniów, studentów i doktorantów – dot. pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym (stypendium szkole i zasiłek szkolny), pomocy materialnej dla studentów (stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, zapomoga, stypendium finansowane przez jednostkę samorządu terytorialnego, stypendia doktoranckie, stypendia sportowe) oraz inne stypendia o charakterze socjalnym przyznane uczniom i studentom.
6) zaświadczenie z urzędu gminy o dochodowości z hektara przeliczeniowego – dot. osób posiadających gospodarstwo rolne.
7) oświadczenie o dochodach (załącznik nr 5 do procedury) lub zaświadczenie naczelnika urzędu skarbowego – w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.
8) zaświadczenie naczelnika urzędu skarbowego zawierające informacje o formie opłacanego podatku, wysokości przychodu i stawce podatku (w przypadku podatku opłacanego w formie ryczałtu) bądź wysokości opłacanego podatku (w przypadku podatku opłacanego w formie karty podatkowej) za poprzedni rok kalendarzowy - w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej podlegającej opodatkowaniu na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
9) zaświadczenie/ karta zasiłkowa z urzędu pracy – dot. osób pobierających świadczenia z urzędu pracy (np. zasiłki, stypendia finansowane ze środków Unii Europejskiej).
10) przekazy/ przelewy pieniężne dokumentujące wysokość zapłaconych alimentów – jeśli wnioskodawca lub członkowie rodziny są zobowiązani orzeczeniem sądu, ugodą sądową lub inną ugodą zawartą przed mediatorem lub innym tytułem wykonawczym pochodzącym lub zatwierdzonym przez sąd do ich płacenia na rzecz osoby spoza gospodarstwa domowego.
Do wniosku można dołączyć dokumenty:
W przypadku składania kserokopii dokumentów, o których mowa powyżej należy przedłożyć oryginały tych dokumentów do wglądu (nie dotyczy załączników do niniejszej procedury). Zarówno wniosek jak i załączniki do niniejszej procedury winny być złożone w oryginale.
Postępowanie nie podlega opłatom.
Informacja o pozytywnej weryfikacji wniosku - w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku wraz z kompletem wymaganej dokumentacji.
Wydanie skierowania do zawarcia umowy najmu w ciągu 30 dni od dnia:
- wyłonienia oferenta do zawarcia przedwstępnej umowy najmu mieszkalnego,
- otrzymania protokołu odbioru robót potwierdzającego zakończenie remontu w lokalu.
Informacja o braku podstaw prawnych do pozytywnego załatwienia wniosku - w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku wraz z kompletem wymaganej dokumentacji. W uzasadnionych przypadkach, okres weryfikacji może być przedłużony o kolejne 30 dni. O przedłużeniu okresu weryfikacji zawiadamia się wnioskodawcę wraz z podaniem terminu załatwienia sprawy oraz przyczyny zwłoki.
Kwestionariusz kwalifikacji punktowej warunków socjalno-mieszkaniowych osób ubiegających się o wynajęcie mieszkania w programie „Mieszkanie za remont”.
Wnioskodawcy nie przysługuje uprawnienie do wniesienia środka odwoławczego.
Wliczane są:
- dodatek kombatancki,
- dodatek kompensacyjny,
- ryczałt energetyczny,
- ekwiwalenty pieniężne za deputaty węglowe
Nie są wliczane:
- dodatek pielęgnacyjny,
- świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji,
- dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów tzw. trzynastka,
- dodatek dla sieroty zupełnej
Wliczane są:
- pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym (stypendium szkolne i zasiłek szkolny),
- pomoc materialna dla studentów (stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, zapomoga, stypendium finansowane przez jednostkę samorządu terytorialnego),
- stypendia doktoranckie,
- stypendia sportowe przyznane na podstawie ustawy o sporcie,
- inne stypendia o charakterze socjalnym przyznane uczniom i studentom.
Nie wliczane są:
- stypendium za wyniki w nauce lub w sporcie finansowane przez osobę fizyczną lub osobę prawną niebędącą państwową ani samorządową osobą prawną
- przyznane na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
- stypendium rektora.