BIP MJO - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Wersja dokumentu z dnia 2015-01-26 15:17:08

Biuletyn Informacji Publicznej

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

 

Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://dworek.eu/

 

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” to miejsce, w którym wielowiekowa historia łączy się ze współczesnością. Wśród wydarzeń kulturalnych dla dzieci i dorosłych nie brakuje koncertów, spektakli, wystaw i spotkań z podróżnikami, literatami, czy hobbystami. Pod naszym patronatem działa Teatr Lalki i Aktora „Parawan” i rozwija się chór dziecięcy „Kolorowe Kredki”.

Dworek to również kreatywna przestrzeń dla nowatorskich projektów i współpracy międzynarodowej, a także budowy partnerstw w ramach koncepcji Społecznej i Kulturalnej Odpowiedzialności Biznesu.

Funkcjonuje u nas również profesjonalne studio nagrań, które łączy początkujących i doświadczonych muzyków. Ci pierwsi trafiają tam głownie dzięki projektowi ODKRYWKA, skierowanemu do zdolnych, „garażowych” muzyków. Dworek wspiera ich twórczość organizując koncerty i udostępniając studio.

 

Obecnie w strukturach administracyjnych Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki" znajduje się sześć Klubów Kultury, usytuowanych na terenie dawnej dzielnicy Krowodrza. Są to: KK Chełm, KK Mydlniki, KK Paleta, KK Przegorzały, KK Vademecum i KK Wola.

 

 

 

Osoba odpowiedzialna:
RENATA LISOWSKA
Osoba publikująca:
PAULINA PRANICA
Data wytworzenia:
2007-04-02
Data publikacji:
2011-10-14
Data aktualizacji:
2018-12-04