1. Wymagania niezbędne (formalne):
- spełnienie wymagań określonych dla stanowisk urzędniczych w art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j.: Dz.U. z 2024 r. poz. 1135),
- wykształcenie średnie techniczne lub ekonomiczne lub wykształcenie wyższe.
Osoby, które nie spełniają wszystkich wymogów formalnych nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
2. Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny):
- Znajomość statutu Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie oraz wynikających z niego zadań.
- Znajomość Regulaminu Organizacyjnego Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie jak również załącznika do Regulaminu (struktura organizacyjna Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie).
- Znajomość przepisów ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.
- Znajomość ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych Dz. I.
- Znajomość przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne - art. 45 a, c, d.
- Znajomość kodeksu cywilnego - Księga pierwsza. Część ogólna, Księga trzecia - Tyt. XVII Dz. I Rozdz. I, II.
- Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego - Dz. I, Dz. II Rozdz. 1-4, Dz. VII, Dz. VIII.
- Znajomość przepisów ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
- Znajomość uchwały nr CXIV/2999/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 24 października 2018 r. w sprawie uchwalenia „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miejskiej Kraków” (z późn. zm.).
- Znajomość Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych.
- Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 grudnia 2021 r. w sprawie warunków ustalenia technicznej możliwości i opłacalności zastosowania ciepłomierzy, podzielników kosztów ogrzewania oraz wodomierzy do pomiaru ciepłej wody użytkowej, warunków wyboru metody rozliczania kosztów zakupu ciepła oraz zakresu informacji zawartych w indywidualnych rozliczeniach.
- Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2002 z dnia 11 grudnia 2018 r. zmieniająca dyrektywę 2012/27/UE w sprawie efektywności energetycznej art. 9, 9a, 9b, 9c.
- Znajomość ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych.
- Czynne prawo jazdy.
- Biegła znajomość oprogramowania biurowego MS Office.
W trakcie postępowania rekrutacyjnego z kandydatem przeprowadza się rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat może zostać poddany innym dodatkowym technikom naboru (np. test, praktyczne sprawdzenie określonych umiejętności).
3. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:
- Odczytywanie liczników zimnej, ciepłej wody oraz ciepłomierzy indywidualnych w lokalach mieszkalnych i użytkowych.
- Wprowadzanie odczytów do systemu wraz z weryfikacją zużycia poszczególnych mediów.
- Wprowadzanie wszystkich urządzeń pomiarowych (wodomierzy, ciepłomierz) wraz z wszystkimi niezbędnymi danymi do systemu po założeniu/ legalizacji/ wymianie .
- Sporządzanie wykazów do założenia/ wymiany/ legalizacji urządzeń pomiarowych i przekazanie ich do odpowiedzialnej merytorycznie komórki.
- Analiza kosztów przypadających na części wspólne budynku w celu ich optymalizacji.
- Analiza budynków, w których należy założyć podzielniki kosztów ciepła, bieżąca współpraca z firmami zewnętrznymi obsługującymi podzielniki kosztów co.
- Bieżąca obsługa stron i korespondencji.
- Współpraca merytoryczna z komórkami organizacyjnymi Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie, Urzędu Miasta Krakowa i innymi jednostkami.
- Wyliczanie nowych zaliczek za media na podstawie analiz zużycia mediów i sporządzonych rozliczeń oraz sporządzenie stosownych powiadomień zmieniających wysokość zaliczek za media dla lokali mieszkalnych i użytkowych.
- Wykonywanie innych czynności zleconych przez Kierownictwo Jednostki.
4. Warunki pracy i płacy:
- Wymiar czasu pracy: pełny etat, 40 godz. tygodniowo (w przypadku osób niepełnosprawnych - zgodnie z odrębnymi przepisami).
- Warunki pracy: Praca w biurze oraz w terenie w budynkach oraz lokalach mieszkalnych i użytkowych, a także na terenach do nich przyległych znajdujących się w zarządzanym zasobie Jednostki.
- Płaca zasadnicza: od 4850 zł do 5200 zł miesięcznie + premia uznaniowa miesięczna zgodnie z regulaminem wynagradzania + dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy.
- Dofinansowanie do kart sportowych, świadczenia w ramach ZFŚS.
- Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) zgodnie z ustawą o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
- Zatrudnienie na okres co najmniej 6 miesięcy z możliwością zawarcia w przyszłości umowy na czas nieokreślony (obowiązek odbycia służby przygotowawczej dla osób, o których mowa w art. 16 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych).
5. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, był niższy niż 6 %.
6. Wymagane dokumenty:
- Wypełniony i własnoręcznie podpisany kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (do pobrania tutaj lub w pokoju 135 I piętro siedziby ZBK).
- Dokumenty poświadczające wykształcenie (kserokopia).
- Dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe (kserokopia - w przypadku wymaganego doświadczenia/stażu pracy).
- Informacja z krajowego rejestru karnego o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie (osoba, której zostanie przedstawiona propozycja zatrudnienia).
- Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku kandydata, który zamierza skorzystać z uprawnienia o którym mowa w art. 13a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych.
7. Termin i miejsce składania dokumentów:
Dokumenty aplikacyjne będące odpowiedzią na ogłoszony nabór należy złożyć w zaklejonej kopercie w siedzibie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie lub przesłać pocztą na adres: Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, ul. B. Czerwieńskiego 16, 31-319 Kraków lub przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: praca@zbk.krakow.pl w terminie do dnia 6 lutego 2025 r. z dopiskiem na kopercie lub w tytule e-maila FN-6/25.
Decyduje data wpływu do Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie.
Oferty niekompletne lub złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
O terminie przeprowadzenia testów i rozmów kwalifikacyjnych kandydaci będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-maila lub telefonicznie.
Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie (www.bip.krakow.pl/ZBK) oraz na tablicy informacyjnej ZBK.
8. Ilość etatów: 2 etaty
Katarzyna Zapał
Dyrektor ZBK