Gospodarka nocy staje się istotnym elementem w strategii rozwoju Krakowa. To dziedzina życia Miasta, na którą składa się: oferta kulturalna, gastronomiczna, rekreacyjna, turystyczna, usługi komunikacji miejskiej, czy zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Jest źródłem dochodów dla przedsiębiorców, sposobem spędzania wolnego czasu przez naszych gości, ale musi się odbywać w sposób zrównoważony z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców. Stąd potrzeba ustanowienia Burmistrza Nocnego. W przypadku Krakowa będzie on stał na czele Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy, powołanej stosownym Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa. W skład Komisji będą wchodzić przedstawiciele administracji publicznej Gminy Miejskiej Kraków, w tym przedstawiciele Rady Miasta, Rad Dzielnic i służb, przedstawiciele stowarzyszeń przedsiębiorców, ale również przedstawiciele strony społecznej zrzeszeni w NGO czy nieformalnych grupach mieszkańców. Praca Komisji i Burmistrza Nocnego powinna odbywać się na dwóch płaszczyznach: regulacyjnej, kontrolnej, wynikającej z obowiązujących przepisów prawa oraz konsultacyjnej i partycypacyjnej, która przy szerokim udziale interesariuszy rynku, głównie mieszkańców, przedsiębiorców i administracji publicznej będzie prowadzić do uzgodnienia i wdrożenia wspólnych stanowisk mających na celu zrównoważenie gospodarki nocy.
Oferujemy:
- Możliwość realizacji nowatorskich zadań służących zrównoważeniu gospodarki nocy.
- Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
- Możliwość doskonalenia zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń.
- Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych projektach.
- Ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.
- Dostęp do najnowszych technologii.
- Terminowo wypłacane wynagrodzenie.
- Dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek.
- Pracę w świetnie skomunikowanej lokalizacji w centrum Krakowa.
- Zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej dla pracownika oraz członka rodziny, karty MultiSport.
- Możliwość członkostwa w Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej.
Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy
- wymagania niezbędne (formalne):
- Spełnienie wymagań art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych.
-
Obywatelstwo polskie.
-
Wykształcenie wyższe.
-
Co najmniej 4-letni staż pracy.
-
Co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w jednym z wymienionych obszarów: administracja publiczna, kultura i dziedzictwo, bezpieczeństwo i porządek publiczny, komunikacja społeczna, usługi prawne, przedsiębiorczość, turystyka.
-
Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
Uwaga: Osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
Wymagania dodatkowe* (będące przedmiotem oceny):
- Ocena przedstawionej koncepcji działań Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy oraz planu działań na bieżący rok.
- Znajomość dokumentów strategicznych oraz obowiązujących w Gminie Miejskiej Kraków programów dotyczących rozwoju Miasta, przedsiębiorczości, turystyki, kultury i dziedzictwa, w tym parków kulturowych, bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wiedza na temat inicjatyw i projektów realizowanych przez Miasto na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego.
- Znajomość danych statystycznych dotyczących zagadnień wchodzących w skład gospodarki nocy np. przedsiębiorczości, kultury i dziedzictwa narodowego, turystyki, bezpieczeństwa i porządku publicznego, komunikacji w Krakowie.
- Znajomość rynku branż działających w obszarze gospodarki nocy.
- Umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność i kreatywność, zorientowanie na osiąganie zamierzonych rezultatów, umiejętności mediacyjne.
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
- Co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w zarządzaniu/koordynowaniu zespołów ludzkich.
- Certyfikaty językowe.
- Ogólna znajomość powszechnie obowiązujących przepisów regulujących funkcjonowanie gminy oraz branż gospodarki nocy.
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełniania powyższych wymagań.
Do zadań Burmistrza Nocnego należy w szczególności :
- Koordynacja działań Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy w celu ochrony dziedzictwa kulturowego Krakowa, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz kształtowania właściwych relacji pomiędzy interesariuszami rynku.
- Wypracowanie w szerokim partnerstwie, strategii działania Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy na rzecz zrównoważonej gospodarki nocy w Krakowie na podstawie badań, analiz i monitoringu rynku.
- Wdrożenie zapisów strategii działania Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy m.in. poprzez wprowadzenie zasad i standardów funkcjonowania gospodarki nocy w obszarach zarządzania miastem, w tym przede wszystkim przedsiębiorczości, kultury i dziedzictwa, turystyki, bezpieczeństwa i porządku publicznego, komunikacji w mieście, zdrowia publicznego.
- Zlecanie badań, analiz i bieżącego monitoringu gospodarki nocy oraz przygotowywanie na ich podstawie stosowanych dokumentów, w tym programów mających istotny wpływ na funkcjonowanie Krakowa w porze nocnej.
- Opiniowanie i doradztwo w zakresie programów, dokumentów Gminy Miejskiej Kraków, mających istotny wpływ na funkcjonowanie miasta w porze nocnej.
- Podejmowanie działań celem integracji interesariuszy rynku na rzecz wzajemnego poszanowania oraz skutecznego wdrażania strategii działania dla gospodarki nocy w Krakowie.
- Współpraca z organami administracji rządowej, samorządowej, parlamentarzystami i środowiskami społeczno-gospodarczymi w zakresie przygotowywania odpowiednich programów, analiz i ocen.
- Śledzenie na bieżąco inicjatyw ustawodawczych oraz analiza projektów ustaw i innych aktów prawnych, w szczególności w zakresie ich wpływu na funkcjonowanie Miasta Krakowa w obszarze gospodarki nocy w Krakowie.
- Ewaluacja czynności podejmowanych przez Zespół zadaniowy pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy oraz podejmowanie adekwatnych działań.
Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom/kandydatkom:
- Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego pracownik zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.
- Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo, (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami).
- Stanowisko: Główny Specjalista.
- Miejsce pracy: Wydział ds. Turystyki UMK.
- Siedziba Wydziału: Kraków, ul. Bracka 10/Pl. Wszystkich Świętych 3-4.
- Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK
- Wynagrodzenie miesięczne: w zależności od stażu pracy i posiadanych kwalifikacji z przedziału 9 000 zł – 10 000 zł brutto, dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie, o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę, zawartej na czas określony.
- Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
- dyspozycyjność – tak(równoważny system czasu pracy oraz wymagana dyspozycyjność).
- praca przy komputerze – tak.
- praca w terenie - tak.
Urząd Miasta Krakowa zachęca do kandydowania osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wymogi zawarte w ogłoszeniu.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej, w terminie do 2 lipca 2024 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 4 lipca 2024 roku o godz. 10.00 w formie on-line(kandydaci/kandydatki zakwalifikowani do testów otrzymają instrukcje indywidualnie).
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci/kandydatki będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Osoby, które uzyskają pozytywny wynik testu kwalifikacyjnego są zobowiązane w terminie do 8 lipca 2024 roku do przesłania na adres e-mailowy : magdalena.korpas@um.krakow.pl pisemnej koncepcji działań Zespołu zadaniowego pn. Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocy oraz planu działań na bieżący rok.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
Zarządzenie nr 3217/2018 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 30 listopada 2018 roku w sprawie zasad naboru pracowników na wolne stanowiska urzędnicze (z późniejszymi zmianami)