Oferujemy:
- Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
- Możliwość rozwoju zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń.
- Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych projektach.
- Ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.
- Dostęp do najnowszych technologii.
- Terminowo wypłacane wynagrodzenie.
- Pracę w świetnie skomunikowanej lokalizacji w centrum Krakowa.
- Dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek.
- Zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej dla pracownika oraz członka rodziny, karty MultiSport.
- Możliwość członkostwa w Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej.
Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy
- wymagania niezbędne (formalne):
- Spełnienie wymagań art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych.
-
Obywatelstwo polskie.
-
Wykształcenie wyższe.
-
Co najmniej pół roku doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych lub podmiotach związanych z turystyką.
Uwaga: Osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny):
- znajomość przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
- Znajomość ustawy „o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych” i przepisów wykonawczych oraz innych ustaw regulujących działalność gospodarczą w zakresie turystyki.
- Wiedza o działaniach z zakresu rozwoju turystyki w Krakowie ze szczególnym uwzględnieniem największych projektów realizowanych przez komórkę UMK realizującą zadania z zakresu turystyki.
- Znajomość rynku usług hotelarskich oraz przewodnictwa turystycznego, a także znajomość atrakcji turystycznych Krakowa i regionu, w tym wiedzy nt. ruchu turystycznego w Krakowie na przestrzeni ostatnich lat.
- Znajomość Polityki Zrównoważonej Turystyki Krakowa na lata 2021-2028 i innych uchwał Rady Miasta Krakowa w zakresie dotyczącym turystyki
- Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.
- Komunikatywność i kreatywność, zorientowanie na osiąganie zamierzonych rezultatów, odporność na stres.
- Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty.
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełniania powyższych wymagań.
Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
- Prowadzenie ewidencji obiektów noclegowych – innych niż obiekty hotelarskie (tzw. niekategoryzowanych) – wpisy, wykreślenia, zmiany.
- Kontrola obiektów noclegowych oraz prowadzenie czynności w zakresie czynności pokontrolnych, monitoring realizacji zaleceń pokontrolnych.
- Monitoring rynku (w tym organizacja i udział w wizjach lokalnych) związany ze świadczeniem usług hotelarskich w zakresie legalności prowadzonej działalności noclegowej (wyszukiwanie niezgłoszonych obiektów, przygotowanie dokumentacji dot. charakteru świadczonych usług noclegowych, prowadzenie dalszych czynności w tym zakresie).
- Współpraca merytoryczna z innymi jednostkami w zakresie transportu turystycznego.
- Współpraca/współorganizacja - wraz z branżą turystyczną przedsięwzięć mających na celu podnoszenie jakości usług turystycznych.
- Udział w przedsięwzięciach mających na celu podnoszenie kwalifikacji kadr obsługujących ruch turystyczny.
- Współpraca z przedstawicielami administracji publicznej i innymi organizacjami mającymi znaczący wpływ na gospodarkę turystyczną Krakowa, szczególnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Polską Organizacją Turystyczną, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Małopolską Organizacją Turystyczną, Krakowską Izbą Turystyki, Małopolską Izbą Hotelarską Gremium etc.
- Współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta Krakowa i miejskimi jednostkami organizacyjnymi w zakresie działań mających wpływ na ruch turystyczny w Krakowie, w tym udział w pracach zespołów doradczych oraz branżowych powoływanych zarządzeniami Prezydenta Miasta Krakowa.
- Monitoring zmian prawnych związanych z usługami turystycznymi.
- Publikacja informacji dotyczących usług turystycznych na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.
- Wykonywanie innych zadań zleconych przez Prezydenta Miasta Krakowa, właściwego Zastępcę Prezydenta ds. Edukacji, Sportu i Turystyki oraz Dyrekcję Wydziału ds. Turystyki.
Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom/kandydatkom:
- Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników/pracowniczek podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego pracownik/pracowniczka zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.
- Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo, (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami).
- Stanowisko: Referent, Podinspektor.
- Miejsce pracy: Wydział ds. Turystyki– Urząd Miasta Krakowa.
- Siedziba Wydziału: Kraków, ul. Bracka 10
- Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK
- Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 4.500,- do 5.200,- złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.
- Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
- Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
- dyspozycyjność – tak(pracownik/pracowniczka zatrudniony na tym stanowisku musi być dyspozycyjny-udział w kilkudniowych delegacjach)
- praca przy komputerze – tak
- praca w terenie - tak
- uprawnienia do kierowania pojazdem kat. B – nie
Urząd Miasta Krakowa zachęca do kandydowania osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wymogi zawarte w ogłoszeniu.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej, w terminie do 4 września 2023 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się 7 września 2023 roku o godz. 9.00 w Sali Portretowej przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci/kandydatki będą informowani/e drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
Zarządzenie nr 3217/2018 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 30 listopada 2018 roku w sprawie zasad naboru pracowników na wolne stanowiska urzędnicze (z późniejszymi zmianami)