Oferujemy:
- Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
- Możliwość rozwoju zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń.
- Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych projektach.
- Ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.
- Dostęp do najnowszych technologii.
- Terminowo wypłacane wynagrodzenie.
- Pracę w świetnie skomunikowanej lokalizacji w centrum Krakowa.
- Dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek.
- Zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej dla pracownika oraz członka rodziny, karty MultiSport.
- Możliwość członkostwa w Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej.
Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy:
1. Wymagania niezbędne (formalne):
Uwaga: osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
2. Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny):
- Znajomość ustawy Prawo Budowlane.
- Znajomość Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
- Znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego.
- Znajomość przepisów wykonawczych oraz przepisów odrębnych w zakresie działania Wydziału w odniesieniu do pozwoleń na budowę.
- Umiejętność analizy dokumentacji geodezyjnej, urbanistycznej i architektonicznej (rozpoznawanie i znajomość dokumentów, sposób dokonywania analizy, kojarzenia faktów, wyciągania wniosków, logiczne myślenie - analiza i synteza).
- Umiejętność interpretacji przepisów wykonawczych w zakresie działania Wydziału. Rozumienie treści przepisów.
- Odporność na stres, umiejętność komunikacji interpersonalnej - rozmowy z trudnym Klientem, samodzielność w pracy oraz własna inicjatywa.
- Doświadczenie zawodowe w zakresie projektowania architektoniczno – budowlanego min. 6 m-cy.
- Doświadczenie w pracy w administracji architektoniczno – budowlanej w rozumieniu art. 80. ust. 1 ustawy prawo budowlane - 1 rok.
*„staż pracy” rozumiany jako okres zatrudnienia, do którego zastosowanie mają przepisy kodeksu pracy (zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, aktu powołania, mianowania, wyboru)
*„doświadczenie zawodowe” rozumiane jako okres nabywania umiejętności w oparciu o umowę o pracę, umowę cywilno – prawną, staż, praktykę, wolontariat, prowadzoną działalność gospodarczą itp.
*wykształcenie - w oparciu o przepisy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełnienia powyższych wymagań.
3. Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
- Prowadzenie postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę
- Sporządzenie projektów decyzji:
- o zatwierdzeniu projektu budowlanego
- o pozwoleniu na budowę
- o pozwoleniu na rozbiórkę
- o niezbędności wejścia na sąsiedni teren, do sąsiedniego budynku lub lokalu w związku z prowadzeniem robót budowlanych
- o przeniesieniu pozwolenia na budowę
- o zmianie decyzji pozwolenia na budowę.
- Sporządzanie projektów postanowień w sprawach udzielania bądź odmawiania zgody na odstępstwo od przepisów techniczno – budowlanych.
- Sporządzanie projektów wystąpień do Ministra, który ustanowił przepisy techniczno – budowlane w sprawie upoważnienia do udzielenia zgody na odstępstwo od tych przepisów.
- Sporządzanie projektów postanowień nakładających na przedstawiających projekty architektoniczno – budowlane obowiązek usunięcia wskazanych nieprawidłowości.
- Sporządzanie projektów postanowień o zawieszeniu postępowań w sprawach należących do kompetencji Referatu.
- Sporządzanie projektów postanowień o wznowieniu postępowania w sprawach należących do kompetencji Referatu.
- Sporządzanie projektów postanowień o zatwierdzeniu ugody w sprawach należących do kompetencji Referatu.
- Sporządzanie projektów postanowień o sprostowaniu oczywistej omyłki. w sprawach należących do kompetencji Referatu.
- Sporządzanie projektów postanowień o wyjaśnieniu wątpliwości treści decyzji w sprawach należących do kompetencji Referatu.
- Wykonywanie innych czynności zleconych przez Dyrektora Wydziału, jego Zastępcę oraz Kierownika Referatu.
4. Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
- Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego pracownik zobowiązany jest od odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony,
- Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami). Praca od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.
- Stanowisko: Podinspektor, Inspektor.
- Miejsce pracy: Wydział Architektury i Urbanistyki.
- Siedziba Wydziału: Kraków, ul. Mogilska 41.
- Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK.
- Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 5 000 zł do 6 000 zł brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie, o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.
- Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
5. Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
- Dyspozycyjność: wymagana w godz. pracy UMK
- Praca przy komputerze: tak
- Możliwość pracy w terenie: tak
- Praca w soboty: nie
- Uprawnienia do kierowania pojazdem kat. B: tak
- Inne: nie dotyczy
Urząd Miasta Krakowa zachęca do kandydowania osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wymogi zawarte w ogłoszeniu.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej, w terminie do 29 września 2024 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 3 października 2024 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej piętro I na ul. Mogilska 41.
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci będą informowani drogą elektroniczną
na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
Zarządzenie nr 3217/2018 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 30 listopada 2018 roku w sprawie zasad naboru pracowników na wolne stanowiska urzędnicze (z późniejszymi zmianami)