Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy
- wymagania niezbędne (formalne)
a. Spełnienie wymagań art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych.
b. Obywatelstwo polskie.
c. Wykształcenie : wyższe.
d. Doświadczenie zawodowe związane z realizacją zadań na rzecz młodzieży lub organizacji pozarządowych, wolontariatu lub projektów unijnych w obszarze budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Uwaga: Osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny):
a. Ogólna znajomość przepisów ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o samorządzie powiatowym.
b. Znajomość przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
c. Znajomość przepisów ustawy z 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych w zakresie zasad rozliczania dotacji.
d. Znajomość uchwały nr CXXV/3438/23 Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków” na lata 2024-2028.
e. Znajomość dobrych praktyk (działań) realizowanych w ramach programu aktywizacji społecznej młodzieży „Młody Kraków 2,0” z lat 2019-2023.
h. Doświadczenie w zakresie realizacji projektów oraz wydarzeń społecznych.
g. Ogólna znajomość struktury organizacyjnej Urzędu Miasta Krakowa.
h. Ogólna znajomość zagadnień związanych z działaniem Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia.
i. Znajomość MS Office, w tym przede wszystkim MS Word, MS Excel.
j. Znajomość języka angielskiego.
k. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty (niewykluczające wykonywania obowiązków na wskazanym stanowisku).
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełniania powyższych wymagań.
Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
a. Realizacja zadań wynikających z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
b. Realizacja działań podejmowanych przez Gminę Miejską Kraków w zakresie programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków” na lata 2024-2028.
c. Przygotowanie, nadzorowanie i kontrolowanie realizacji umów zawartych z organizacjami pozarządowymi w ramach działania Referatu.
d. Przygotowywanie i rozliczanie umów w ramach przydzielonego zadania.
e. Kontrolowanie realizacji podpisanych umów w ramach przydzielonego zadania.
f. Współpraca z instytucjami, organizacjami i osobami zajmującymi się młodzieżą.
g. Prowadzenie działań promujących ofertę Gminy Miejskiej Kraków dla młodzieży oraz zadania wynikające z programu „Młody Kraków”, w tym obsługa strony www, profilu MłodyKraków na FB i Instagramie.
h. Prawidłowe i terminowe przygotowywanie dokumentów do przekazywania dotacji na realizację zadań własnych gminy związanych z integracją młodzieży w sposób zgodny z zasadami i trybem jej udzielania określonymi w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz przedkładanie wniosków o przekazanie dotacji do Wydziału Finansowego zgodnie z instrukcją określającą zasady sporządzania, obiegu i kontroli oraz przechowywania i zabezpieczania dokumentów księgowych i ksiąg rachunkowych w Urzędzie Miasta Krakowa.
i. Przygotowanie projektów uchwał Rady Miasta Krakowa, zarządzeń Prezydenta Miasta Krakowa, umów i zleceń oraz innych dokumentów strategicznych wymaganych w procesie realizacji w/w programów.
j. Archiwizacja dokumentów wytworzonych przez Referat.
Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom / kandydatkom:
a. Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników / pracowniczek podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego pracownik / pracowniczka zobowiązany / zobowiązana jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.
b. Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo, (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami).
c. Stanowisko: Podinspektor.
d. Miejsce pracy: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia – Urząd Miasta Krakowa.
e. Siedziba Wydziału: Kraków, ul. Dekerta 24
f. Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK
g. Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 5.000, do 5.500,- złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.
h. Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
a. dyspozycyjność – tak
b. praca przy komputerze – tak
c. praca w terenie - tak
d. praca w soboty – tak
e. uprawnienia do kierowania pojazdem kat. B – nie
Urząd Miasta Krakowa zachęca do kandydowania osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wymogi zawarte w ogłoszeniu.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej, w terminie do 10 września 2024 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się 13 września 2024 roku o godz. 8.00 w Sali Lea przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci / kandydatki będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.