BIP MJO - Szpital Specjalistyczny im. S.Żeromskiego SPZOZ w Krakowie

Aktualności:

Jak zarejestrować narodziny dziecka online - Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji

 

Szpital ma nową salę operacyjną. Powstała na Oddziale Otolaryngologicznym za prawie 2 mln zł z budżetu Miasta Krakowa. Wyposażona jest w sprzęt ostatniej generacji.

 

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krakowie zakończył realizację projektu pn.: „Doposażenie w sprzęt medyczny oraz infrastrukturę informatyczną ze szczególnym uwzględnieniem obszaru intensywnego nadzoru Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie”. Za pieniądze uzyskane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków, Szpital zakupił sprzęt i aparaturę medyczną dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zainstalował nowy system monitoringu CCTV oraz zakupił niezbędny sprzęt IT do celów administracyjnych.

 

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa realizuje projekt pilotażowy pt. „ Badanie tlenku azotu w powietrzu wydychanym u dzieci klas III szkół podstawowych w Krakowie”. Badania odbywają się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej UMK „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”.

 

Nowe, komfortowe i przyjemne poczekalnie oddane do użytku w Szpitalu. Projekt komfortowe poczekalnie w szpitalach znalazł się wśród zwycięzców Budżetu Obywatelskiego w 2016 r.

 

W Szpitalu wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa realizujemyy projekt - :"Rodzicu, nie jesteś sam!". Gmina Miejska Kraków w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, oś priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie 4.3 Współpraca ponadnarodowa realizuje projekt pn.:"Rodzicu, nie jesteś sam!". Łączna wartość projektu wynosi: 1 113 999,60 zł, w tym 1 045 660,60 zł 1 to wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

 

Od 1 października 2017 roku Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie realizuje NOCNĄ I ŚWIĄTECZNĄ OPIEKĘ ZDROWOTNĄ. Świadczenia zdrowotne udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy od 8:00 do 8:00. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia dyżurujący lekarze (pediatra i internista) udzielają porad dzieciom oraz dorosłym.

 

Informacja odnośnie realizowanego Programu Profilaktyki Raka Jelita Grubego

 

Zaproszenie na konferencję dla lekarzy POZ 

 

Zaproszenie na bezpłatne badania cytologiczne

 

Honorowi Dawcy Krwi wspierają Szpital.

 

Fundacja Knorr Bremse Global Care z Niemiec, która od lat wspiera Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, otrzymała prestiżową nagrodę - Filantrop Krakowa.

 

Oddaj głos na windę - projekt ogólnomiejski z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa pod tytułem "Winda dla chorych"- nr 85.

 

Nasz Szpital jako jedyny w Małopolsce został centrum medycznym podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, które odbędą się od 16 do 30 czerwca w naszym kraju. Kraków znalazł się wśród sześciu miast-gospodarzy tej imprezy.

 

Nowy aparat USG na Oddziale Pediatrycznym.

 

Powiedz STOP rakowi jelita grubego.

 

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego otrzymał z budżetu miasta Krakowa 500 tys. zł dotacji na zakup sprzętu medycznego i oprogramowania potrzebnego do sprawnego funkcjonowania dokumentacji medycznej

 

Na Oddział Okulistyki trafił nowoczesny laser diodowy do laserokoagulacji siatkówki. Sprzęt służy do leczenia pacjentów z cukrzycą, chorobami naczyniowymi, zwyrodnieniami siatkówki. Jest wręcz niezbędny na każdym oddziale okulistyki, gdzie szukają pomocy osoby w stanach nagłych w schorzeniach siatkówki. Laser może być używany w leczeniu zarówno dorosłych, jak i dzieci. Koszt nabytku wynosi 100 tys. zł, połowę kwoty - 50 tys. zł przekazał przedsiębiorstwo ArcelotMittal Poland- największy na świecie producent stali.

 

Zmodernizowane oddziały internistyczne oddane do użytku.

 

Miło nam Państwa poinformować, że projekt "Komfortowe poczekalnie w szpitalach" jest jednym ze zwycięzców Budżetu Obywatelskiego 2016. To oznacza, że za rok w ramach BO Szpital otrzyma 60 tys. zł na utworzenie komfortowej poczekalni przy poradniach specjalistycznych. 

 

Szpital wzbogacił się o nowoczesny artroskop. Sprzęt przekazała Szpitalowi Fundacja Leczenia Urazów i Schorzeń Narządów Ruchu. Koszt urządzenia wynosi 170 tys. zł.

 

Oddział Pediatryczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie wyremontowany dzięki pomocy finansowej fundacji z Niemiec- Knorr Bremse Global Care, został uroczyście otwarty. Koszt inwestycji: 0,5 mln zł. Remont współfinansowany przez Fundacje oraz Urząd Miasta Krakowa trwał od grudnia 2014 roku do kwietnia 2015 roku. Nowe wyposażenie sali, pomogło stworzyć miejsce, w którym mali pacjenci wraz z rodzicami będą czuli się komfortowo.

 

DBAJ O ZDROWIE - AKCJA PROFILAKTYCZNA W CENTRUM HANDLOWYM CZYŻYNY

W najbliższy weekend w dniach 24 – 25 stycznia br. w godz. 12.00 – 16.00 Centrum Handlowe Czyżyny we współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie organizuje akcję "Dbaj o zdrowie", podczas której wykonywane będą bezpłatne badania profilaktyczne m.in. badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz pomiar ciśnienia...

 

 

NOWE INWESTYCJE W SZPITALU

18 grudnia 2014 r. w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego zostały oddane do użytku: zmodernizowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz nowy sprzęt i aparatura medyczna.

Zmodernizowany oddział odwiedził Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski

 

 

STREFA RODZICA W SZPITALU

Pomaga dzieciom zapomnieć o bólu i chorobie. A rodzicom daje chwilę odpoczynku. W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

powstała pierwsza w naszym mieście Strefa Rodzica. To miejsce, które zapewni zmęczonym rodzicom chwilę oddechu, umożliwi wypicie gorącej kawy czy przygotowanie szybkiego posiłku. Pomieszczenie jednocześnie zamieni się w kolorową i radosną świetlicę zabaw dla dzieci. Strefa Rodzica została oddana do użytku 19 grudnia 2014 r.

Projekt został zrealizowany przez firmę Budimex S.A.

 

 

Obchody 60-lecia Szpitala im. Stefana Żerosmkiego SPZOZ w Krakowie.

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie informuje o planowanych z okazji Jubileuszu działaniach, realizowanych przez Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie i serdecznie zaprasza do uczestnictwa:

W dniu 6 maja 2014 roku odbyła się Msza Święta w Bazylice Krzyża Świętego Opactwa Cystersów w Mogile, przy ul. Klasztornej 11.

27 października 2014 roku odbędzie się Konferencja „Rola Szpitala Miejskiego wczoraj, dziś i jutro. 60-letnie doświadczenia funkcjonowania w różnych systemach”, którą planujemy zorganizować w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

 

Patronat honorowy Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.