Dokument archiwalny
Zaproszenie do udziału w kampanii „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa organizuje po raz drugi kampanię pn. „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”. Jej pomysłodawcy chcą w ten sposób zachęcić pracowników oficjalnie zgłoszonych przedsiębiorstw i instytucji z Krakowa i okolic do korzystania z rowerów (własnych lub z wypożyczalni) podczas codziennych podróży do i z pracy. Akcja adresowana jest szczególnie do tych, którzy dotychczas korzystali w ich trakcie przede wszystkim z samochodów.

 

Pilotaż kampanii miał miejsce w 2017 r. Wzięło w nim udział 50 pracodawców z sektora prywatnego i publicznego, a w ciągu 5 pełnych miesięcy testowej kampanii rowerem podróżowało każdego miesiąca średnio ponad 350 osób pokonując w sumie blisko 51 500 km. Statystycznie prawie 55% wszystkich podróży do i z pracy w wykonaniu uczestników kampanii odbyła się na rowerze. Spośród wszystkich uczestników zeszłorocznej akcji 60% nie korzystało wcześniej z rowerów w dojazdach do pracy, a ponad 95% oceniło kampanię bardzo pozytywnie.

 

Tegoroczna kampania wystartuje 1 maja. Jej uczestnicy mogą liczyć na upominki (nie tylko rowerowe) zachęcające do jeszcze częstszych podróży na rowerze. Pomysłodawcy kampanii mają nadzieję, że pozwoli ona wypracować nowe przyzwyczajenia transportowe wśród mieszkańców, którzy „połkną rowerowego bakcyla”. Krakowskie oraz podkrakowskie przedsiębiorstwa i instytucje zatrudniające min. 20 pracowników na terenie Krakowa lub w jego okolicach, które dbają o zdrowie, sprawność fizyczną swoich pracowników, wzrost ruchu rowerowego oraz poprawę jakości życia w mieście i są zainteresowane udziałem w kampanii, proszone są o kontakt z p. Joanną Majdecką (e-mail: joanna.majdecka@um.krakow.pl, tel. 12 616 87 70). Warunkiem przystąpienia do kampanii jest akceptacja regulaminu.

 

Akcja jest także okazją do prowadzenia szerszych działań na rzecz rowerowej edukacji i bezpieczeństwa rowerzystów, np. do organizacji prelekcji wśród pracowników dotyczącej m.in. bezpiecznej jazdy na rowerze po Krakowie, działań prowadzonych w Krakowie na rzecz promocji zrównoważonego transportu i mobilności itp. Przeprowadzenie prelekcji nie wiąże się z koniecznością udziału w kampanii „Rowerem do pracy…”, choć jest oczywiście jej słusznym uzupełnieniem. Przedsiębiorstwa i instytucje zainteresowane organizacją prelekcji dla swoich pracowników także proszone są o kontakt z p. Joanną Majdecką (e-mail: joanna.majdecka@um.krakow.pl, tel. 12 616 87 70).

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji w myśl zasady: rama, dzwonek i dwa kółka – tylko rowerem do swego biurka!

 

REGULAMIN KONKURSU [DO POBRANIA]


 

Podmiot publikujący:
Osoba odpowiedzialna:
WACŁAW SKUBIDA - DYREKTOR WYDZIAŁU
Osoba publikująca:
DARIUSZ NIEWITAŁA
Data wytworzenia:
2018-04-10
Data publikacji:
2018-04-10
Data aktualizacji:
2018-04-10